Sinoptiķi nāk klajā ar laika prognozi nākamajai nedēļai

LETA
Foto: Paula Čurkste/LETA

Nākamā nedēļa Latvijā sāksies ar ievērojami stiprāku ziemeļu vēju. Valsts austrumu daļā gaidāms ilgstošs lietus, savukārt, sākot ar nedēļas vidu, rietumu vējš atnesīs siltāku gaisu, liecina sinoptiķu prognozes. 

Pirmdien un otrdien laikapstākļus noteikts spēcīgs ciklons, kas gar Baltkrievijas un Krievijas robežu virzīsies uz ziemeļiem. Latvijas lielākajā daļā ziemeļu vēja ātrums brāzmās pieaugs līdz 15-20 metriem sekundē, Jūrmalā un Rīgā - līdz 22 metriem sekundē. Vējš vietām gāzīs kokus un radīs citus nelielus postījumus.

Valsts austrumu daļā ilgstoši līs, savukārt Rietumlatvijā laiks būs pārsvarā sauss un uzspīdēs saule. Gaisa temperatūra austrumu novados nepārsniegs +6..+9 grādus, turpretī Kurzemē gaiss otrdien iesils līdz +13..+15 grādiem.

No trešdienas līdz nedēļas beigām gaidāms rietumu, dienvidrietumu vējš, kas palaikam kļūs brāzmains. Bieži uzspīdēs saule un nokrišņu būs visai maz. Gaisa temperatūra naktīs pazemināsies līdz +6..+13 grādiem, par dažiem grādiem vēsāka būs nakts uz trešdienu. Maksimālā temperatūra nedēļas otrajā pusē gaidāma +13..+19 grādu robežās.

Uz augšu