Aizdomās tiek turēti vairāki vīrieši par ES struktūrfondu līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā

LETA
Aizdomās tiek turēti vairāki vīrieši par ES struktūrfondu līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Stereo Lights/Shutterstock

Valsts policija (VP) aicina apsūdzēt trīs vīriešus par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā. Tika izveidota riņķveida darījumu shēma, izkrāpjot vairāk nekā 100 tūkstošus eiro, vēsta VP.

Valsts policija rosina apsūdzēt trīs vīriešus par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā, aģentūru LETA informēja policija.

2015. gadā policijā tika sākts kriminālprocess par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, un par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.

Izmeklēšanas laikā iegūti pierādījumi tam, ka Latvijā reģistrēta uzņēmuma amatpersonas grupā pēc iepriekšējas vienošanās bija izveidojušas krāpniecisku shēmu un, izmantojot dažādus uzņēmumus, veica saimnieciski nepamatotas finanšu transakcijas, informē policija.

Šīs personas īstenoja fiktīvu finanšu līdzekļu pārskaitīšanu no uzņēmuma norēķinu konta vairākkārtīgu darījumu ietvaros, kas veido riņķveida darījumu shēmu.

Tā tika maskēts finanšu līdzekļu pārskaitījumu patiesais mērķis.

Tas ticis darīts ar nolūku slēpt pārskaitīto finanšu līdzekļu sākotnējo izcelsmi un atgūt tos atpakaļ ar citu pamatojumu tam pašam uzņēmumam. Darījums sastāvēja no vairākiem posmiem, mākslīgi sadārdzinot projekta līdzfinansējuma attiecināmās izmaksas. Šādi, lai ar viltu saņemtu valsts budžeta subsīdijas, tika maldināts Lauku atbalsta dienests.

Prettiesisko darbību rezultātā uzņēmums izkrāpa Eiropas Savienības struktūrfondu naudas līdzekļus 120 000 eiro apmērā.

Kriminālprocesā par aizdomās turētām personām atzīti trīs vīrieši.

Septembrī policija kriminālprocesā pabeidza izmeklēšanu, to nododot Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu