"Vēlētāju vērtējums ir absolūti negatīvs." Juris Rancāns pamet "Konservatīvos" (5)

LETA
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns.
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns. Foto: Zane Bitere/LETA

Partiju "Konservatīvie" nolēmis pamest Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns.

Politiķis, kurš 14. Saeimas vēlēšanās startējis no minētās partijas, bet jaunajā sasaukumā nav ticis, sociālajā tīklā "Facebook" paziņojis par lēmumu izstāties no partijas "Konservatīvie".

Viņš norāda, ka vēlēšanu rezultāti rāda, ka partija "Konservatīvie" ir zaudējusi vēlētāju uzticību. "Tas ir patiesības mirklis partijai un arī man. Mēs esam saņēmuši vēlētāju vērtējumu mūsu darbībai iepriekšējā periodā.

Tas ir absolūti negatīvs. Tā ir arī mana politiskā atbildība. Tāpēc es esmu nolēmis izstāties no partijas "Konservatīvie", vēsta Rancāns.

Politiķis norāda, ka iesniegumu partijai jau ir nosūtījis un piebilst, ka šāds lēmums viņam briedis jau sen. Rancāns skaidro, ka agrāk šo lēmumu nav pieņēmis, jo juties atbildīgs par to, ka krīžu laikos nav pareizi šķelt partiju un radīt politiskās nestabilitātes riskus.

"Vēlētāju uzticības zaudējums ir pamatots. Man nav šaubu, ka iepriekšējās vēlēšanās vēlētājs balsoja par mums kā par konservatīvās ideoloģijas pārstāvjiem.

Tomēr laika gaitā izrādījās, ka vārds "konservatīvs" partijas valdes un daļas biedru ieskatā ir relatīvs, elastīgs un stiepjams pēc vajadzības atkarībā no aktuālās konjunktūras," uzsver deputāts.

Viņš skaidro, ka visi viņa iebildumi "noslīka" atsevišķu partijas biedru "konformisma un demagoģijas purvā". "Partija izrādījās ar neskaidru ideoloģiju un likumsakarīgi nonāca identitātes krīzē. Tā sāka mētāties uz visām pusēm, apkalpot citu partiju vēlētāju intereses un pildīt citu partiju programmu ideoloģiskos punktus. Tā vairs nebija tā partija, kurā es iestājos 2018. gadā," pamato Rancāns.

Viņš uzskata, ka tieši "Konservatīvo" vadības neadekvātums, nevēlēšanās ieklausīties un pārstāvēt konservatīvo vēlētāju parlamentā/valdībā ir novedis pie tik graujoša vēlēšanu rezultāta. Vēlēšanu iznākums - 3,09% parāda, ka par partiju šoreiz balsoja tikai paši partijas biedri, viņu radi, draugi un kolēģi.

Faktiski partijai šobrīd nav nekādas vēlētāju bāzes un šajā brīdī tā pārstāv vienīgi pati sevi un savus biedrus, turklāt arī ne visus. Vēlēšanu rezultāti arī nozīmē, ka plašākā sabiedrībā patvaļīgi interpretētajam "viltus konservatīvismam" nav praktiski nekāda atbalsta. Tāpēc ir laiks teikt ardievas šai partijai, "Facebook" atzīst Rancāns.

Viņš pateicas par politisko pieredzi, to uzskatot kā vērtīgu, solot ar daudzajiem secinājumiem dalīties ar tiem, kuri plāno kādreiz startēt lielajā politikā.

Jau vēstīts, ka politiskais spēks "Konservatīvie", kam neizdevās iekļūt jaunajā parlamenta sasaukumā, secinājumus par 14. Saeimas vēlēšanu iznākumu plāno izdarīt pēc to analīzes.

Ziņots, ka vēlēšanās labāko rezultātu sasniegusi "Jaunā vienotība", kura nākamajā Saeimā ieguvusi 26 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība - 16, "Apvienotais saraksts" - 15, Nacionālā apvienība - 13, "Stabilitātei!" - 11, "Progresīvie" - 10, "Latvija pirmajā vietā" - deviņus mandātus.

Saeimas vēlēšanas izrādījās liktenīgas valdošajā koalīcijā ietilpstošajiem politiskajiem spēkiem "Attīstībai/Par" un "Konservatīvajiem", kā arī krievvalodīgo elektorāta ilggadējai līderei "Saskaņai", kas nespēja pārvarēt 5% vēlēšanu barjeru un palika ārpus nākamā parlamenta sasaukuma.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu