Iedzīvotāji aicināti saņemt bezmaksas konsultācijas par sirds veselību

LETA
Iedzīvotāji aicināti saņemt bezmaksas konsultācijas par sirds veselību
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: REDPIXEL.PL/Shutterstock

No pirmdienas, 3. oktobra, līdz 17. oktobrim iedzīvotājiem tiek sniegta iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas par sirds veselību. Šajā laika posmā notiks kardiologu bezmaksas konsultācijas tiešsaistē, vēsta biedrība "ParSirdi.lv".

Pieteikšanās konsultācijām notiek platformā "www.medon.lv".

Tāpat, lai rastu iespēju veikt bezmaksas asinsspiediena, holesterīna un cukura līmeņa analīzes un saņemt speciālista konsultācijas par rezultātiem, oktobrī norisināsies sirds un asinsvadu risku pārbaudes sadarbībā ar "Veselības centru apvienību" un "Mēness aptieku" Rīgā, Bauskā, Daugavpilī, Liepājā un citviet.

Kā liecina biedrības "ParSirdi.lv" 2022. gada septembrī veiktā aptauja, aptaujājot "Facebook" 274 respondentus, 34,4% iedzīvotāju satrauc augsts asinsspiediens un 31,9% - augsts holesterīna līmenis asinīs, savukārt kā trešais satraucošākais sirds un asinsvadu slimību riska faktors tiek minēts liekais svars, to atzīmējuši 19,8% iedzīvotāju.

Tikmēr uz jautājumu "Līdz cik gadiem jūs gribētu dzīvot?" biežākā atbilde bija - 90 gadi.

Saskaņā ar 2019. gadā veikto "Latvijas iedzīvotāju kardiovaskulāro un citu neinfekcijas slimību riska faktoru šķērsgriezuma pētījumu" paaugstināts arteriālais asinsspiediens virs 140/90 mmHg ir 36% Latvijas iedzīvotāju, paaugstināts "sliktais" jeb zema blīvuma holesterīna līmenis virs 3 mmol/l ir 62% iedzīvotāju, paaugstināts cukura jeb glikozes līmenis asinīs virs 5,6 mmol/l ir 27% Latvijas iedzīvotāju, bet paaugstināts ķermeņa masas indekss ir 63% iedzīvotāju.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu