Pk, 9.12.2022.

"Ēnu aģents ir izgaismojies." Medvedevs komentē Īlona Maska "miera" priekšlikumus Ukrainā

"Ēnu aģents ir izgaismojies." Medvedevs komentē Īlona Maska "miera" priekšlikumus Ukrainā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 10
Bijušais Krievijas prezidents un premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.
Bijušais Krievijas prezidents un premjerministrs Dmitrijs Medvedevs. Foto: Anton Veselov/Shutterstock

Pasaulē bagātākais cilvēks un ASV kompāniju "SpaceX" un "Tesla" dibinātājs Īlons Masks mikroblogošanas vietnē "Twitter" izteica skandalozus ierosinājumus par "mieru" ar Krieviju un ierosināja atzīt Krimu par Krievijas daļu. Viņam atbildējis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, vairāki politiķi un bijušais Krievijas prezidents un premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Masks pirmdien, 3. oktobrī, "Twitter" ieteica savu variantu "miera līguma" noslēgšanai starp Ukrainu un Krieviju.

Viņš pauda uzskatu, ka Krievijas okupētajās Ukrainas teritorijās nepieciešams sarīkot atkārtotas "vēlēšanas" ANO kontrolē. Masks rakstīja, ka Krievija aizies no šīm teritorijām, "ja tāda būs cilvēku griba".

Masks arī uzskatīja, ka Krima ir Krievijas daļa, "kā tas bijis no 1783. gada", jo pussala esot nonākusi Ukrainas sastāvā Ņikitas Hruščova kļūdas dēļ. Viņš arī ierosināja Ukrainai atjaunot ūdens piegādes Krimai un iegūt neitrālas valsts statusu.

Masks arī ierosināja aptauju ar jautājumu, vai Donbasā un Krimā dzīvojošo cilvēku gribai vajadzētu izlemt to, vai viņi ir "Krievijas vai Ukrainas sastāvā". Viņš arī paziņoja, ka Krievijā ir trīsreiz vairāk iedzīvotāju nekā Ukrainā, tāpēc Ukrainas uzvara totālā karā pret Krieviju ir maz ticama.

Bijušais Krievijas prezidents un premjerministrs Dmitrijs Medvedevs arī iesaistījās tvītu apmaiņā: "Apsveicu Īlonu Masku!

Ēnu aģents ir izgaismojies. Viņš ir pelnījis jaunu pakāpi un ātri.

Viņa nākamais tvīts būs par to, ka Ukraina ir mākslīga valsts. Gaidām..."

Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks, reaģējot uz Maska tvītiem, piedāvāja variantu, ka Ukraina atbrīvo savas teritorijas, ieskaitot Krievijas okupēto Krimu.

Vēlāk arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis reaģēja uz šiem Maska tvītiem, uzsākot aptauju ar jautājumu "Kāds Īlons Masks jums patīk vairāk?" un diviem atbilžu variantiem: "Tāds, kurš atbalsta Ukrainu" un "Tāds, kurš atbalsta Krieviju".

Maska tvītus komentēja arī Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba. "Tiem, kas ierosina Ukrainai atteikties no saviem cilvēkiem un zemes - it kā lai neaizskartu Putina aizvainoto ego un glābtu Ukrainu no ciešanām - nevajadzētu aizsegt ar vārdu "miers" vārdus "Lai krievi nogalina un izvaro vēl tūkstošiem nevainīgu ukraiņu un sagrābj vēl vairāk teritoriju"," atzīmēja Kuleba.

Ukrainas pastāvīgais pārstāvis ANO Serhijs Kislica salīdzināja Masku ar santehniķi, iesakot viņam nekomentēt to, par ko viņam nav jēgas.

"Nākamreiz, kad man vajadzēs santehniķi, es piezvanīšu Īlonam Maskam. Viņš nenodarbojas ar santehniku? Tad kas par lietu, kāpēc viņš runā par starptautiskajām attiecībām un iekšējām tiesībām? Starp citu, labs santehniķis ir labāks, nekā Maska domas par nelikumīgi okupētām ārvalsts teritorijām," rakstīja Kislica.

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda rakstīja: "Dārgais Īlon Mask, kad kāds mēģina nozagt jūsu "Tesla" riepas, tas nepadara viņu par likumīgu automašīnas vai riepu īpašnieku. Pat ja viņi apgalvo, ka par to balsoja. Tikai saku."

Masks iepriekš bija paudis atbalstu Ukrainai tās karā pret Krieviju. Vienā no tvītiem viņš bija novēlējis "Ukraina, turies", bet citā izteicis līdzjūtību "Krievijas dižajiem cilvēkiem, kuri to (Krievijas karu pret Ukrainu) nevēlas".

Masks martā izaicināja Putinu uz dueli par Ukrainu. Viņš arī palīdzēja Ukrainas armijai, nododot tās rīcībā 50 interneta sakaru satelītus "Starlink", un par to izpelnījās Krievijas draudus.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu