No rehabilitācijas centra "Vaivari" valdes priekšsēdētājas amata atsaukta Anda Nulle

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Nacionālā Rehabilitācijas Centra "Vaivari" valdes priekšsēdētāja Anda Nulle.
Nacionālā Rehabilitācijas Centra "Vaivari" valdes priekšsēdētāja Anda Nulle. Foto: Paula Čurkste/LETA

Otrdien, 18. oktobrī, Veselības ministrijā (VM) notikusi nacionālā rehabilitācijas centra (NRC) "Vaivari" dalībnieku ārkārtas sapulce. Saistībā ar uzticības zaudēšanu no valdes priekšsēdētājas amata atsaukta Anda Nulle, vēsta VM.

VM norāda, ka, ņemot vērā dienesta pārbaudē konstatētos faktus NRC "Vaivari" pārvaldībā - lēmumu pieņemšanu interešu konflikta situācijā, kapitālsabiedrības resursu ieguldīšanu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētos projektos, kuru rezultātā tika aprīkota Nulles ģimenes ārsta prakse, jaunā ambulatorā centra būvniecību, kurā bez konkursa ir iezīmētas telpas Nulles privātpraksei, kā arī radinieku nodarbināšanu atbildīgos amatos bez konkursa - ārkārtas dalībnieku sapulcē tika pieņemts lēmums, ka slimnīcas valdes priekšsēdētāja nevar turpināt darbu, pamatojoties uz uzticības zaudēšanu, jo valdes priekšsēdētājas rīcība neatbilst krietnai un rūpīgai saimniekošanai.

Nulle ir neizpratnē, kādēļ no jauna tiek "cilātas" lietas, kas tikušas atrisinātas pirms desmit gadiem. Viņa savu atsaukšanu no amata saista ar VM valsts sekretāres Indras Dreikas izvērstu mobingu.

"Pirms desmit gadiem tika veiktas VM un KNAB pārbaudes, situācija tika atrisināta, un es varēju turpināt strādāt gan ka ārste, gan kā valdes priekšsēdētāja, lai izvairītos no interešu konflikta. Mēs Eiropas līmenī esam atzīti kā vieni no tiem, kas sniedz vislielāko un strukturētāko palīdzību rehabilitācijas jomā. Kādēļ situācijā, kad valdība beidz strādāt, man pēkšņi būtu jāuztraucas par savu un iestādes kompetenci? Es esmu gatava saglabāt savu ārsta sertifikātu, un, manuprāt, būtu jāuztraucas, kā šobrīd tiek vadīta VM," norādīja Nulle.

Viņa atzina, ka pirmo reizi negatīvu attieksmi izjutusi jau šī gada vasarā, un tā nākusi no Dreikas, kad valsts sekretāre pirmo reizi klātienē viesojusies rehabilitācijas centrā. Centra virzienā tika izteikti pārmetumi par to, ka savulaik NRC "Vaivari" netika atstāts īpašumā Jūrmalas pilsētai, turklāt NRC "Vaivari" tolaik nebija gatavs atteikties no Vaivaru pamatskolas, kas atrodas vecā ēkā un kurā tiek nodrošinātas izglītības iespējas arī skolēniem ar speciālām izglītības vajadzībām.

Nulle ir pārliecināta, ka Dreikai ir raksturīgs autoritārs vadības stils, jo vēl pirms darba VM viņa vadījusi Veselības inspekciju, kur klīdušas runas par mobingu un bosingu. Arī vasaras vizītē Dreika esot izturējusies necienīgi pret NRC "Vaivari" darbiniekiem, un līdzīga situācija ir bijusi arī citās ārstniecības iestādēs, taču, Nulles vērtējumā, maz ticams, ka kāds būs gatavs par to runāt.

"Pēc vizītes man bija jāmierina personāls, jo viņi bija neizpratnē, ar kādām tiesībām viņa necienīgi runā ar ārstiem un personālu. Toreiz es par to informēju ministru [Danielu Pavļutu], kurš izteica ārkārtīgi lielu nožēlu par notikušo. Par esošajiem gadījumiem gan neesmu informējusi, jo nebiju domājusi, ka tas atkārtosies," sacīja Nulle.

Runājot par šodien sasaukto ārkārtas sapulci, Nulle norādīja, ka tā notikusi lielā steigā, un vēl desmit minūtes pirms tās viņa bijusi ceļā uz tikšanos ar Ukrainas vēstnieku. Sapulces laikā NRC "Vaivari" valdes priekšsēdētāja atskārtusi, ka, iespējams, Dreika "lobē privātās ārstniecības iestādes, jo viņa apšaubīja iestādes jaunā ambulatorā korpusa celtniecības nepieciešamību, jo tā būtu konkurence privātajām ārstniecības iestādēm".

Viņas vērtējumā, ir nepieņemami iestādei, kas runā par veselīgu psihisko veselību, šādā veidā izturēties pret cilvēkiem. Nulle ir šokēta par neieinteresētību no VM veselības aizsardzības jomā un to, ka tiek apšaubītas viņas personīgās spējas strādāt.

Šobrīd NRC "Vaivari" ir sasniegts lielas kapitālsabiedrības apjoms, kā arī, lai nodrošinātu efektīvāku stratēģisko vadību, VM groza kapitālsabiedrības statūtus, palielinot valdes locekļu skaitu no diviem līdz trim. Lai pēc valdes priekšsēdētājas atcelšanas nodrošinātu NRC "Vaivari" valdes rīcībspēju, ārkārtas dalībnieku sapulcē slimnīcas valdē par priekšsēdētāju iecelta Iluta Riekstiņa, savukārt valdes locekles amatā - Margarita Epermane. Tāpat valdes locekļa amatā šobrīd darbu turpina Mārtiņš Oliņš.

Riekstiņa kopš 2019. gada ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle ar atbildību finanšu plānošanas un uzskaites vadības, ekonomikas un statistikas procesu vadības, iepirkumu un līgumu procesu, IS un IKT procesu vadības, E-veselības jautājumu, kā arī investīciju projektu vadības jautājumos.

Epermane no šā gada septembra vada Bauskas slimnīcu, iepriekš no 2019. gada jūlija līdz 2022. gada martam bijusi valdes priekšsēdētāja Jēkabpils Reģionālajā slimnīcā, pirms tam strādājusi Nacionālā veselības dienesta Kontroles un uzraudzības departamenta direktores amatā.

Abas sievietes amatos ieceltas ar trešdienu, 19. oktobri uz laiku līdz konkursa kārtībā tiks iecelti jauni valdes locekļi atbilstoši Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā noteiktajam. Valdei ir uzdots nodrošināt ārstniecisko pakalpojumu nepārtrauktību un pacientu stāvokļa uzlabošanu, tostarp īpaši atbalstot ārstniecības pakalpojumu nodrošinājumu Ukrainas iedzīvotājiem un militārpersonām.

Tāpat valdei jānodrošina kapitālsabiedrības finansiāla un saimnieciska stabilitāte, īstenojot nepieciešamos iepirkumus, jāīsteno sadarbība ar Jūrmalas pilsētas domi, tostarp ģimenes ārsta prakses izvietošanai un jānodrošina komunikācija ar personālu.

Stratēģiskajā jomā valdei jānodrošina, ka NRC "Vaivari" kļūst par metodisko centru rehabilitācijas pakalpojumu attīstībai, uzsver VM.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu