O, 28.03.2023.

Aizsardzības ministrija apliecina, ka valsts aizsardzības dienestā būs nepieciešami jaunieši ar dažādām spējām

LETA
Aizsardzības ministrija apliecina, ka valsts aizsardzības dienestā būs nepieciešami jaunieši ar dažādām spējām
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Valsts aizsardzības dienestam (VAD) būs nepieciešami dažādi jaunieši ar dažādām spējām un zināšanām, raidījumam "900 sekundes" norādīja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Runājot par izņēmumiem, kas noteiktu, kādos gadījumos VAD nav attiecināms uz jaunieti, Garisons sacīja, ka izņēmumu ir samērā maz, jo dienestam nepieciešami cilvēki ar dažādām interesēm, zināšanām, piemēram, matemātiskām. Nevis tikai tādi, kas nevar atrast citu nodarbi, viņš piebilda.

Tāpat viņš akcentēja, ka nepieciešams panākt, lai VAD būtu prestižs, lai jaunieši paši vēlētos nākt.

Tāpēc paredzēts, ka pirmā iesaukšana būs brīvprātīga, lai parūpētos, ka "sistēma" strādā, lai jauniešiem būtu nodrošināts viss nepieciešamais, tostarp ekipējums.

Vēstīts, ka Valsts aizsardzības dienesta (VAD) likumprojektu varētu turpināt skatīt nākamā, 14. Saeima, kuras pilnvaras sāksies 1. novembrī.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien nolēma lūgt parlamentam VAD likumprojektu un citus ar šo reformu saistītos likumu grozījumus izslēgt no parlamenta 20. oktobra sēdes, kurā to bija nolemts skatīt vēl pirms 14. Saeimas vēlēšanām.

Komisija šādu lēmumu pieņēma, arī pēc Aizsardzības ministrijas (AM) vadības pārstāvja paustā, ka, ņemot vērā iesniegtos ap 100 iesniegtos priekšlikumus, tajā skaitā, no Saeimas Juridiskā biroja, likumprojekta sagatavošanai vēl būtu nepieciešamas apmēram divas nedēļas.

Līdz ar to likumprojektu turpinātu skatīt 14.Saeima, atzīmēja komisijas vadītājs Juris Rancāns. 14. Saeimai būs jālemj par likumprojekta pārņemšanu skatīšanā.

Tāpat ziņots, kopā uz otro lasījumu VAD likumprojektā iesniegti ap 100 priekšlikumiem, no kuriem lielu skaitu iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs, kas iepriekš asi kritizēja sagatavotā likumprojekta kvalitāti.

Pirms pāris nedēļām iesniegto likumprojekta redakciju asi kritizēja Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere. Tāpat vairāku iesaistīto ministriju pārstāvji norādīja uz vairākiem nepieciešamajiem uzlabojumiem, lai arī likumprojektu kopumā konceptuāli atbalsta. Arī atsevišķi deputāti norādīja uz trūkumiem likumprojektā.

Pašlaik Aizsardzības ministrija ir veikusi provizoriskus aprēķinus par VAD ieviešanas izmaksām. VAD līdz 2027. gadam plānots finansējumu nodrošināt, pakāpeniski palielinot aizsardzības nozares budžetu. Ministru kabinets arī ir konceptuāli atbalstījis aizsardzības budžeta palielināšanu līdz 3% no iekšzemes kopprodukta līdz 2027. gadam, par ko būs jālemj nākamajai Saeimai.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu