"Mavericks" bez Bertāna samaļ miltos "Grizzlies"

Luka Dončičs.
Luka Dončičs. Foto: USA Today Sports/Scanpix

Dalasas "Mavericks" komanda, kurai savainojuma dēļ pagaidām nevar palīdzēt latviešu basketbolists Dāvis Bertāns, sestdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

"Mavericks" savā laukumā ar rezultātu 137:96 (39:17, 25:19, 35:35, 38:25) pārspēja Memfisas "Grizzlies".

Labās kājas ceļgala savainojums Bertānam liedza piedalīties pirmssezonas pārbaudes spēlēs un tā paša iemesla dēļ viņš pagaidām nevar palīdzēt "Mavericks" komandai arī sezonas sākumā. Latvijas basketbolists īsi pirms sezonas sākuma tika ievietots neaktīvo spēlētāju sarakstā.

Jau pirmajā ceturtdaļā 21 punktu guva Luka Dončičs, sakrājot vairāk punktus nekā "Grizzlies", kas pirmajā ceturksnī guva vien 17 punktus. Pēc divām ceturtdaļām mājinieku pārsvars pieauga līdz 28 punktiem, taču spēles beigās "Mavericks" svinēja drošu uzvaru ar +41.

Dončičs laukuma saimnieku rindās izcēlās ar 32 punktiem, desmit rezultatīvām piespēlēm un septiņām atlēkušajām bumbām, bet 25 punktus un 12 atlēkušās bumbas pievienoja Kristiāns Vuds.

Memfisas vienībā rezultatīvākais ar 20 gūtajiem punktiem bija Dža Morants, kamēr ar 14 punktiem izcēlās Desmonds Beins.

Sezonas pirmajā spēlē Dalasas komanda izbraukumā ar 105:107 piekāpās Fīniksas "Suns".

Nākamo maču "Mavericks" aizvadīs otrdien, viesojoties pie Ņūorleānas "Pelicans".