Pazīstamākā latviešu izcelsmes aktrise Holivudā labprāt sadarbotos ar kādu Latvijas režisoru, bet ar kādu būtisku noteikumu

Apollo.lv
Pazīstamākā latviešu izcelsmes aktrise Holivudā labprāt sadarbotos ar kādu Latvijas režisoru, bet ar kādu būtisku noteikumu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Instagram/ officiallailarobins

Par pazīstamāko latviešu aktrisi Holivudā uzskata Lailu Robiņu, kura klinopasaulē pazīstama kā Laila Robins. Latviete, kura vistālāk tikusi Holivudas kinoindustrijā, sniegusi interviju žurnālam "Klubs".

Amerikas producentiem viņas vārds ir labi zināms. Sadarbojusies ar tādiem pazīstamiem režisoriem kā Roberts de Niro, Klints Īstvuds. Viņa spēlējusi arī tādos pazīstamos seriālos kā "Svešais starp savējiem", "Staigājošie miroņi", Soprano ģimene, "Sekss un lielpilsēta" (kopā ar Barišņikovu). 

Spēcīga arī kā teātra aktrise – piedalījusies tādās izrādēs kā "Ilgu tramvajs", "Antonijs un Kleopatra", "Heda Gablere". Viņa atzīst, ka labprāt sadarbotos ar kādu Latvijas režisoru, tomēr ir kāds bet...

Kā gadījās, ka esat tik tālu tikusi kino un teātra pasaulē? Kā vispār nolēmāt kļūt par aktrisi? No kurienes nāk impulsi?

Mēģināšu runāt latviski, bet, kad paliks grūtāk, pāriešu uz angļu valodu. Kad biju mazs bērns, manai mammai patika teātris, vecmāmiņa spēlēja tautas teātrī.

Skatījos, kā vecmāmiņa spēlē baznīcā – tur bija izveidota teātra skatuvīte. Mamma man deva lielu prieku, jo katrs bērns grib redzēt smaidu mātes sejā. Gāju uz Volta Disneja animācijas filmu "Simts un viens dalmācietis". Man toreiz bija astoņi gadi. Filmā bija viena ļoti glamūrīga sieviete. Es gribēju būt kā viņa.

Atnācu mājās un uzrakstīju lugu "Jaungada vakara noziegums". Mājās visu laiku kaut kādas lugas uzvedu. Pirmā bija "Rumpelrūķis".

Ilgu laiku iestudēju mūziku. Gribēju būt kā Džonija Mičela. Mani pirmie grādi ir klaviermūzikā, operā. Bet man nav operas balss, man vairāk ir folk balss. Aizgāju mācīties uz Jēlas Drāmas skolu.

Impulss spēlēt teātri nāk no tā, ka mani interesē cilvēki visā viņu dažādībā. Patīk lasīt grāmatas par cilvēkiem. Ko viņi dara un kāpēc dara? Man patīk vērot cilvēkus.

Esat sadarbojusies ar Robertu de Niro un Klintu Īstvudu kā režisoriem. Vai sadarbotos arī ar Latvijas režisoriem?

Jā, bet man būtu vispirms jālasa scenārijs. Jāredz, kāds ir līmenis.

Ja runājam par lomām, laikam esat dikti izvēlīga?

O, jā, man vispirms rūpīgi jāizlasa teksts, scenārijs. Jābūt pārliecinātai, ka varu dot kādu pienesumu. Citādi tas nestrādās. Jāatbilst sirdij. Ja neatbildīs, būs nesmuki.

Vai jums arī tagad ir kāds kontakts ar Latviju?

Jā, biju Latvijā pirms pieciem gadiem.

Rīgā, Kuldīgā un Liepājā mums ir radi. Man ir dažas aktierdraudzenes – Elita Kļaviņa, Ieva Pļavniece, Ieva Florence un Oskars Vīksne. Pazīstu arī Inesi Galanti, daži draugi man Latvijā ir.

Interviju pilnā apjomā lasi žurnāla "Klubs" jaunākajā numurā!

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu