Manāmi apreibušai liepājniecei atņem aizgādības tiesības jau par ceturto bērnu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: Tatyana Aksenova/Shutterstock

Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policija (VP) saņēma izsaukumu par kādu liepājnieci Karostas mikrorajona daudzdzīvokļu nama sētā, kura atradās alkohola reibumā un nespēja parūpēties par zīdaini, pavēstīja VP pārstāvji. 

Likumsargi ieradās notikuma vietā, un informācija apstiprinājās. Tika pieņemts lēmums bērnu nogādāt drošā vidē, un pret sievieti sākts administratīvā pārkāpuma process.

Sieviete bija acīmredzamā alkohola reibumā – viņa runāja neskaidri, grīļojās, kā arī no izelpas bija jūtama alkoholam raksturīga smaka. Bērnu ratiņos atradās piecus mēnešus vecs zīdainis. Veicot alkohola pārbaudi sievietes izelpā, konstatēts, ka viņa ir 2,6 promiļu reibumā.

VP par notikušo informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD), kuri pārliecinājās par zīdaiņa veselības stāvokli. Likumsargi par notikušo informēja arī Sociālo dienestu un Bāriņtiesu, un Bāriņtiesas pārstāvji pieņēma lēmumu zīdaini ievietot audžuģimenē.

Šobrīd sievietei ir atņemtas aizgādības tiesības jau par trim viņas nepilngadīgajiem bērniem.

Pret sievieti sākts administratīvā pārkāpuma process par bērna uzraudzīšanu, atrodoties alkohola ietekmē, kas var ierobežot spējas nodrošināt bērna drošību un aizsardzību no iespējamiem bērna dzīvības un veselības apdraudējumiem, ja to izdarījusi persona, kura atbildīga par bērna uzraudzību. Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par šādu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro. Materiāli pēc piekritības tika nosūtīti Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes Administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai.

VP izsaka pateicību iedzīvotājam, kurš nebija vienaldzīgs šajā situācijā un nekavējoties ziņoja policijai par notikušo.

Tāpat policija arī turpmāk aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt par šādiem un līdzīgiem gadījumiem – arī, ja rodas aizdomas, ka kādā ģimenē bērns netiek pienācīgi aprūpēts vai viņam draud citas briesmas. Policija uzsver, ka viens no vecāku atbildīgākajiem un svarīgākajiem uzdevumiem ir rūpēties par bērnu dzīvību un drošību.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu