"Lai arī viņi pēc tumsas iestāšanās saltu tāpat kā Kijivas iedzīvotāji." Čehijā ierosina atslēgt elektrību Krievijas vēstniecībai (3)

LETA
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: Yevhen Prozhyrko/shutterstock

Čehijas sabiedriskā iniciatīva "Dárek pro Putina" ("Dāvana Putinam") ir publiskojusi petīciju ar ierosinājumu atslēgt elektroenerģiju, gāzi un ūdeni ēkām, kuras pieder Krievijas vēstniecībai.

Šī petīcija ir atbilde uz Krievijas īstenoto Ukrainas enerģētikas infrastruktūras sistemātisko postīšanu.

"Krievija ir skaidri nolēmusi salauzt Ukrainu ar tumsu un salu. No augstākā morāles principa viedokļa mēs lūdzam attiecīgās valsts un privātās energosadales kompānijas ļaut Krievijas diplomātiem Prāga sajust savu zāļu garšu. Lūdzam atslēgt visām ēkām Prāgā, kas pieder Krievijas Federācijai, gāzi, ūdeni un elektroenerģiju.

Lai arī viņi pēc tumsas iestāšanās saltu tāpat kā Kijivas iedzīvotāji," teikts petīcijas tekstā.

Petīcijā ir pieminētas Krievijas īstenotās raķešu apšaudes, kas pēdējās nedēļās ir vērstas pret Ukrainas elektroapgādes, siltuma un ūdens apgādes uzņēmumiem.

"Šī jaunā kara fāze ir ar katastrofālu, turklāt ik dienas, ietekmi uz civiliedzīvotāju dzīvi. Bez gaismas un ūdens palikuši ne tikai dzīvokļi, skolas un bērnudārzi, veikali un ražošanas izņēmumi, bet arī, piemēram, slimnīcas," rakstīja petīcijas autori.

Sabiedriskās iniciatīvas "Dāvana Putinam" mērķis ir palīdzēt Ukrainai, kas kopš 24. februāra pretojas Krievijas pilna apjoma iebrukumam. Šīs iniciatīvas ietvaros čehi nesen nodeva Ukrainas armijai tanku T-72.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu