Žurnālisti noskaidrojuši, kur "pazudis" slavenais Ķīnas miljardieris Džeks Ma

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Džeks Ma.
Džeks Ma. Foto: SL Chen/Shutterstock

Kādreiz viens no bagātākajiem cilvēkiem pasaulē, Ķīnas e-komercijas giganta "Alibaba" dibinātājs Džeks Ma 2020. gadā pēc saķeršanās ar varas iestādēm pazuda no sabiedrības. "Financial Times" žurnālistiem, atsaucoties uz avotiem, izdevies noskaidrot jaunu informāciju par ķīniešu miljardieri.

Medijs ziņo, ka Ma šobrīd dzīvo Tokijā.

2020. gada oktobrī Ķīnas miljardieris uzstājās ar runu, kurā viņš kritizēja Ķīnas valdību par tās finanšu regulēšanas sistēmu un neilgi pēc tam viņš nozuda no sabiedrības.

Ma izteikumi sadusmoja Ķīnas varas iestādes, kas vēlāk veica biežas pārbaudes viņa uzņēmumos.

Viena no pēdējām reizēm, kad miljardieris parādījās sabiedrībā, notika šī gada jūlijā, kad viņš apmeklēja Vāgeningenas universitāti Nīderlandē. 

Lai gan Ma Tokijā dzīvo jau gandrīz pusgadu, viņš šeit sabiedrībā nav īpaši manīts, raksta medijs. Viņš brīvajā laikā Japānā kopā ar ģimeni mēdz atpūsties karstajos avotos un slēpošanas kūrortos. Ma arī regulāri lido uz ASV un Izraēlu.

Tāpat kā Ķīnā, arī Japānā Covid-19 pandēmijas laikā bija viena no stingrākajām robežkontrolēm pasaulē, tomēr pagājušajā mēnesī Japānā atjaunoja bezvīzu ceļošanu. Tikmēr Ķīnā joprojām pastāv stingri Covid-19 ierobežojumi, kuru dēļ pagājušajā nedēļas nogalē notika iespaidīgi protesti.

Ma iepriekš minētie izteikumi nonāca uzmanības centrā vienlaikus ar Pekinas centieniem panākt "kopīgu labklājību" - koncepciju, ka bagātajiem ir jādalās savā bagātībā ar nabadzīgajiem, lai izveidotu vienlīdzīgāku sabiedrību. Šis valdības lēmums, kas pastiprinājās no 2020. gada, skāra lielos tehnoloģiju, kā arī nekustamā īpašuma uzņēmumus. Šī iemesla dēļ samazinājās valsts bagātāko iedzīvotāju bagātība.

Saskaņā ar "Bloomberg" miljardieru indeksa datiem Ma, kura vērtība 2020. gada oktobrī bija aptuveni 61 miljards ASV dolāru, tagad ir aptuveni 30,7 miljardi ASV dolāru. Daļēji tas skaidrojams ar to, ka "Alibaba" akciju vērtība ir samazinājusies par aptuveni 75% salīdzinājumā ar 2020. gadu.

Ma 2019. gadā atkāpās no "Alibaba" priekšsēdētāja amata. Viņš joprojām darbojas viņa dibinātā Džeka Ma fonda valdē.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu