S, 28.01.2023.

Ārsti Vidzemes slimnīcā glābj pacientes dzīvību, veicot riskantu asinsvadu operāciju

LETA
Ārsti Vidzemes slimnīcā glābj pacientes dzīvību, veicot riskantu asinsvadu operāciju
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Vidzemes slimnīca

Vidzemes slimnīcā veikta sarežģīta operācija, kuras laikā pacientei aneirismas ruptūras jeb plīsuma dēļ lielākajā asinsvadā - aortā tika ievietota asinsvadu protēze, pavēstīja SIA "Vidzemes slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.

Pacienti operēt ieradās Specializētā medicīnas centra (SMC) asinsvadu ķirurgi un piedalījās liela Vidzemes slimnīcas speciālistu komanda. Operācija bija neatliekama, jo plīsums aortā radīja asiņošanu, kas apdraudēja pacientes dzīvību.

Brila norāda, ka šādas operācijas reģionos notiek reti, tikai neatliekamos gadījumos, un ja palīdzību izdodas sniegt ātri.

Operācija ir ļoti riskanta, ar lielu asins zudumu, pacients ir kritiskā stāvoklī. Universitāšu klīnikās, kur parasti veic sirds un lielo asinsvadu operācijas plāna un akūtā kārtā, to dara īpaši šim profilam specializēts ķirurgu, anesteziologu un operāciju personāls.

Pateicoties SMC asinsvadu ķirurgiem un Vidzemes slimnīcas ārstu, māsu un medicīnas personāla ātrai un precīzai rīcībai, pacientes dzīvību izdevās glābt. Šādās neierastās un kritiskās situācijās ļoti svarīga ir medicīnas personāla spēja darboties vienotā komandā, kā arī augsta profesionalitāte, piebilst Brila.

Operācijā piedalījās SMC asinsvadu ķirurgi Veneta Liepa un Jānis Rozentāls, dežūrķirurģe, jaunā kolēģe Ilga Baumane, anesteziologi Dace Šorubalko, virsārste Laine Kīna, rezidents Jānis Bieziņš, anestēzistes Jeļizaveta Movzeša-Korneta, Guna Zeltiņa un virsmāsa Dace Karlsone, operāciju māsas Laura Avotiņa, Jāna Ciguze un virsmāsa Mārīte Šilde, māsu palīgi Laura Jursone un Aija Susekle.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu