Polija apsūdz Vāciju uzticības laušanā saistībā ar "Patriot" piedāvājumu (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot".
Pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot". Foto: mehmet ali poyraz/Shutterstock

Polija trešdien apsūdzējusi Vācijas valdību uzticības laušanā saistībā ar piedāvājumu izvietot Polijā pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot".

"Vācijas puses fundamentālā kļūda bija tā, ka tā vērsās pie medijiem ar "Patriot" sistēmu piedāvājumu pirms sarunas bija beigušās," raidorganizācijai TVP norādīja Polijas ārlietu ministra vietnieks Marcins Pšidačs.

Polija šonedēļ paziņoja, ka pieņems Vācijas piedāvātās pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot", lai aizsargātu savu gaisa telpu.

Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks otrdien tviterī pavēstīja, valsts gatavojas "Patriot" izvietošanai Polijas teritorijā un to nodošanai Polijas pakļautībā.

Taču Vācijas aizsardzības ministre Kristīne Lambrehte paziņojusi, ka Vācijas pretgaisa aizsardzības sistēmas ir integrētās NATO pretgaisa aizsardzības sastāvdaļa, un tās nebūs Polijas pakļautībā.

Lambrehte pirms divām nedēļām ierosināja pārvietot "Patriot" uz Poliju. Blaščaks sākotnēji pieņēma piedāvājumu, bet drīz pēc tam ierosināja nodot šīs sistēmas Ukrainai.

Berlīnes plānos šāda pavērsiena nebija.

"Pēc sarunas ar Vācijas Aizsardzības ministriju es biju vīlies par lēmumu noraidīt atbalstu Ukrainai.

"Patriot" izvietošana Ukrainas rietumos palielinātu poļu un ukraiņu drošību," otrdien tviterī rakstīja Blaščaks, piebilstot, ka pašreiz tiek gatavota šo sistēmu izvietošana Polijā.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu