S, 28.01.2023.

VIDEO ⟩ Vai sods par invalīdu stāvvietā noparkotu auto ir izdevīgāks nekā stāvvietas apmaksāšana?

Apollo.lv
Vai sods par invalīdu stāvvietā noparkotu auto ir izdevīgāks nekā stāvvietas apmaksāšana?
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: nampix/shutterstock

Latvijas Televīzijas raidījumā "4. studija" vērsās kāds skatītājs, kurš uzskata, ka autovadītājiem, kuri auto novieto neatbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem, piemēram, noparko invalīdiem paredzētās stāvvietās, tiek piemēroti pārāk mazi sodi.

Iedzīvotājs Dainis stāsta: "Piemēram, sods par automašīnas novietošanu stāvēšanai uz ietves – 30 eiro, par stāvēšanu invalīdiem paredzētajā stāvvietā pavisam niecīgs – tikai 55 eiro.

"Rīgas satiksmes" stāvvietā pašā centrā – R zonā – automašīnas novietošana pirmajā stundā maksā 5 eiro, katra nākamā stunda – 8 eiro. Tātad, ja automašīna Vecrīgā jānovieto uz astoņām stundām, par stāvvietu būs jāmaksā 61 eiro, un tad, protams, soda nauda sanāk lētāk."

Viņš arī iesūtījis attēlu galeriju, kur uzskatāmi redzams, ka auto novietoti ne tur, kur to pieļauj Ceļu satiksmes noteikumi.

Tomēr būtisks jautājums ir par invalīdu stāvvietu izmantošanu, jo runa ir ne tikai par likuma normām un naudu.

"Es gribētu teikt, ka galvenā laikam ir ētika. Tas tomēr ir ārkārtīgi neētiski, ja es neesmu pieskaitāms pie invalīdu grupas un man nav invalīda apliecības, ka es izmantošu ļaunprātīgi tikai savas ērtības pēc invalīdu stāvvietas," pauda "Drošas braukšanas skolas" direktors Jānis Vanks.

Rīgas pašvaldības policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis informē, ka par stāvēšanu invalīdu autostāvvietā ir paredzēts sods 55 eiro apmērā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu