P, 27.03.2023.

FOTO ⟩ LVC brīdina, kur šorīt Latvijā ir īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi

LETA
LVC brīdina, kur šorīt Latvijā ir īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Satiksme Krišjāņa Valdemāra ielā sniegputeņa laikā.
Satiksme Krišjāņa Valdemāra ielā sniegputeņa laikā. Foto: Zane Bitere/LETA

Otrdienas rītā sniegs un apledojums visā Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, daudzviet Kurzemē un Vidzemē aizputinājumu dēļ ir īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 127 "VAS" Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana visā Latvijā. Īpaši apgrūtināta braukšana pa reģionālajiem un vietējiem autoceļiem ir Daugavpils, Valmieras, Krāslavas, Dobeles, Kuldīgas, Rīgas, Saldus, Tukuma un Talsu apkārtnē.

Karte: Situācija uz Latvijas autoceļiem otrdienas rītā (plkst. 7.14)

Foto: LVC/Publicitātes foto

LVC atgādina, ka snigšanas laikā sniega kārta un apledojums veidojas atkārtoti un aicina plānot papildu laiku ceļā.

"Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem. Uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, sākumā strādājot uz galvenās, tad reģionālās un pēc tam uz vietējās nozīmes autoceļiem. Uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nevar novērst ziemu," norāda LVC.

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots līdz pat 24 stundām.

Tāpat LVC atgādina, ka ceļi ar grants segumu ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu