Deputāte Grevcova uzkrājusi vien nepilnus deviņus eiro, liecina deklarācija (4)

LETA
Saeimas deputāte Glorija Grevcova.
Saeimas deputāte Glorija Grevcova. Foto: Zane Bitere/LETA

Saeimas deputāte Glorija Grevcova ("Stabilitātei") amatpersonas deklarācijā ir norādījusi, ka bezskaidrās naudas uzkrājumos viņai ir pieejami nepilni deviņi eiro, kā arī nav kredītu un izsniegtu aizdevumu.

Valsts ieņēmumu dienestā pieejamā Grevcovas amatpersonas deklarācija liecina, ka viņa neieņem nekādus citus amatus, izņemot parlamentārietes amatu Saeimā.

Viņai nepieder nekustamais īpašums, kā arī viņas īpašumā nav arī transportlīdzekļu. Viņai nav arī kredītu un izsniegtu aizdevumu.

Grevcovas deklarācijā neparādās arī informācija par kādiem skaidras naudas uzkrājumiem. Deklarācijā tie būtu jānorāda, ka uzkrājumu apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas, proti, 10 000 eiro.

Šāds pats nosacījums attiecas arī uz bezskaidras naudas uzkrājumu norādīšanu, taču Grevcova deklarācijā atklājusi, ka viņas bankas kontā ir 8,60 eiro.

Grevcova darbu 14. Saeimā sākusi ar skandālu par iespējamu melošanu Centrālajai vēlēšanu komisijai, tai iesniedzamajā informācijā norādot, iespējams, nepatiesu informāciju par iegūto izglītību un amatu iepriekšējā darba vietā.

Saistībā ar minēto Valsts policijā sākts kriminālprocess, kurā Grevcova apsūdzēta par nepatiesu ziņu sniegšanu CVK.

Grevcovai piemēroti drošības līdzekļi, kuri nav saistīti ar brīvības atņemšanu, proti, dzīvesvietas maiņas paziņošana un aizliegums izbraukt no valsts.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu no 15 dienām līdz trim mēnešiem, sabiedrisko darbu no 40 līdz 280 stundām vai naudas sodu līdz 100 Latvijā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Ņemot vērā, ka persona atteikusies paust viedokli par izvirzīto apsūdzību, tad pieņemts lēmums par lietas nodošanu vispārējā kārtībā, atzina prokuratūrā.

Vienlaikus kriminālprocesam, kurā apsūdzēta valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, saprātīga pabeigšanas termiņa nodrošināšana ir priekšrocība salīdzinājumā ar pārējām lietām.

Neskatoties uz apsūdzību Grevcova patlaban varēs turpināt pildīt Saeimas deputāta pienākumus. Saeimas Kārtības rullī teikts, ka deputāts, kas notiesāts par noziedzīgu nodarījumu, uzskatāms par izslēgtu no Saeimas sastāva ar dienu, kad stājas spēkā notiesājošs spriedums. Latvijā ir trīs instanču tiesas.

Šī gada 7. oktobrī Valsts policija sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 272. panta saistībā ar deputātes iespējami apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu CVK. Veicot nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības un iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu, 17. oktobrī kriminālprocess paātrinātā kārtībā nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka Grevcova, būdama 14. Saeimas vēlēšanu deputāta kandidāte, CVK iesniegusi ziņas par sevi, tai skaitā norādot informāciju sadaļā "Darba vieta un ieņemamie amati", kā arī "Izglītība". Šo ziņu sniegto patiesumu sagatavotajos dokumentos persona apliecināja ar savu parakstu, pēc kā parakstītos dokumentus nodeva personai, kura tos 13. jūlijā iesniedza CVK.

Kriminālprocesā nopratināti vairāki liecinieki, tostarp no dažādām iestādēm un institūcijām gūtas un ziņas informācija, kam ir būtiska nozīme kriminālprocesā. Viena persona kriminālprocesā atzīta par aizdomās turēto. Personai piemēroti drošības līdzekļi, kuri nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Izmeklēšanas laikā gūtā informācija dod pamatu uzskatīt, ka persona ar savām darbībām izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, par kuru ir paredzēta kriminālatbildība Krimināllikuma 272. pantā. Iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, 17. oktobrī, atbilstoši Kriminālprocesa likuma 425. pantam, paātrinātā procesā kārtībā kriminālprocess nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai.

Jau ziņots, ka jaunievēlētā partijas "Stabilitātei!" deputāte melojusi par savu darbavietu, pirmsvēlēšanu laikā CVK apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju par to, vēstīja "TV3 Ziņas".

Turklāt Grevcova CVK sniegusi nepatiesu informāciju arī par iegūto izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), apstiprināja LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Ilze Āķe-Vīksne.

CVK Grevcova sniegusi informāciju, ka 2013. gadā ieguvusi augstāko izglītību LSPA pedagoga specialitātē. Tomēr Āķe-Vīksne, atbildot uz jautājumu par šīs informācijas patiesumu, norādīja, ka LSPA arhīvā šāda informācija nav pieejama.

Persona ar šādu vārdu un uzvārdu neesot atrodama LSPA Studentu informatīvajā sistēmā, kas darbojas kopš 2004. gada. Tāpat Grevcova nav fiksēta ne absolventu sarakstā, ne studējošo sarakstā, akcentēja akadēmijas pārstāve.

Grevcova plašāku atpazīstamību izpelnījusies ar savu darbību sociālajā vietnē "TikTok".

Partija "Stabilitātei" 14. Saeimas vēlēšanās ieguva 11 mandātus.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu