FOTO Pasaules brīnumā Maču Pikču iestrēguši simtiem tūristu (1)

Ziņa papildināta
Apollo.lv
Foto: AFP/SCANPIX

Aptuveni 300 tūristu no visas pasaules ir iesprostoti Maču Pikču pēc tam, kad Peru tika izsludināts ārkārtas stāvoklis pēc valsts prezidenta gāšanas, vēsta raidsabiedrība CNN.

Vairākas lidostas valstīs ir slēgtas. To vidū ir arī starptautiskā lidosta Kusko, kas kuru izmanto uz Maču Pikču braucošie tūristi.

Kusko lidosta ir trešā lielākā valstī, bet kopš pirmdienas ir slēgta pēc tam, kad protestētāji mēģināja iebrukt terminālī.

Maču Pikču mērs Darvins Baka informēja, ka Kusko atrodas 5000 tūristu, kas viesnīcās gaida iespēju doties prom no Peru.

Kopš otrdienas ir apturēta dzelzceļa satiksme uz Maču Pikču, tādēļ 800 tūristu ir palikuši nelielā pilsētiņā kalna, kurā atrodas inku citadele, pakājē.

Gaidāms, ka sestdien armijas helikopters sāks tūristu evakuāciju no Maču Pikču uz Kusko,

Apmēram 200 tūristu, galvenokārt no ASV un Eiropas, ar kājām devušies no Maču Pikču uz 30 kilometru attālo Oļantajtambo, no kurienes ar vilcienu varētu doties uz Kusko.

Protestētāji ir bloķējuši vairāk nekā simt ceļu visā valstī.

Foto: Pasaules brīnumā Maču Pikču iestrēguši simtiem tūristu

Nerimstot protestiem, Peru izsludināts ārkārtas stāvoklis

Peru otrdien izsludināts valsts mēroga ārkārtas stāvoklis, valstī turpinoties vardarbīgiem protestiem pret līdzšinējā prezidenta Pedro Kastiljo atstādināšanu no amata, pavēstīja aizsardzības ministrs Alberto Otarola.

Protestos dzīvību zaudējuši septiņi cilvēki.

Jaunais ārkārtas režīms tiek izsludināts uz 30 dienām "vandalisma un vardarbības, kā arī ceļu bloķēšanas" dēļ, sacīja ministrs.

Kastiljo tika atstādināts no amata un aizturēts pēc tam, kad pagājušajā nedēļā mēģināja atlaist parlamentu, lai varētu valdīt ar dekrētu palīdzību.

Atstādinātā prezidenta atbalstītāji pieprasa, lai viņš tiktu atbrīvots un tiktu sarīkotas jaunas vēlēšanas.

Peru bruņotie spēki jau otrdien uzņēmās kontroli pār svarīgo infrastruktūras objektu aizsardzību.

Jaunā valsts prezidente Dina Boluarte solījusi kopā ar Kongresu noskaidrot iespējas nākamās vēlēšanas sarīkot agrāk nekā iepriekš ierosināts, un aicinājusi saglabāt mieru.

Boluarte trešdien nāca klajā ar jaunu aicinājumu rīkot jaunas vēlēšanas, šoreiz 2023.gada decembrī.

Boluarte svētdien aicināja pārcelt nākamās vispārējās vēlēšanas no 2026.gada jūlija uz 2024.gada aprīli, taču tas neapmierināja protestētājus.

Kreisi noskaņotais Kastiljo tika gāzts pagājušajā trešdienā, Kongresam nobalsojot par viņa impīčmentu, un vēlāk viņš tika aizturēts.

Peru eksprezidentam Kastiljo noteikts 18 mēnešu apcietinājums

Peru Augstākā tiesa ceturtdien nolēma, ka parlamenta atstādinātajam prezidentam Petro Kastiljo jāpaliek apcietinājumā vēl 18 mēnešus.

Augstākās tiesas tiesnesis apmierināja prokuroru pieprasījumu paturēt aizturēto Kastiljo apcietinājumā, atzīstot, ka pastāv bēgšanas risks pēc mēģinājuma meklēt patvērumu Meksikas vēstniecībā Limā.

Tiesas rīkojums paredz apcietinājumu līdz 2024.gada jūnijam.

Kreisi noskaņotais Kastiljo tika atstādināts 7.decembrī, Kongresam nobalsojot par viņa impīčmentu, un vēlāk viņš tika aizturēts. Kongress nobalsoja par Kastiljo impīčmentu, ignorējot viņa paziņojumu par Kongresa atlaišanu, ārkārtas stāvokļa un komandantstundas izsludināšanu. Dažas stundas pēc tam Peru pirmā viceprezidente Boluarte deva prezidenta amata zvērestu, kļūstot par pirmo sievieti Peru valsta galvas krēslā.

Kastiljo tiek apsūdzēts par sacelšanos un sazvērestību. Ja viņu atzīs par vainīgu, viņam var draudēt cietumsods līdz 10 gadiem, pavēstīja prokurors Alsidess Diass.

​Kastiljo kļuva par trešo Peru prezidentu, kas kopš 2018.gada ir atcelts no amata par "morālu nespēju" īstenot savas pilnvaras. Peru konstitūcija pieļauj impīčmenta procedūru arī politisku iemeslu dēļ, tāpēc šī procedūra tiek piemērota samērā bieži.

Kastiljo 2021. gada jūnijā uzvarēja prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā, iegūstot 50,12% balsu. Viņa sāncense bija labējā politiķe Keiko Fuhimori.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu