Hērda maksās Depam miljonu dolāru vienošanās ietvaros neslavas celšanas lietā

LETA
Foto: AP/Scanpix

ASV aktrise Embera Hērda maksās bijušajam vīram aktierim Džonijam Depam vienu miljonu dolāru vienošanās ietvaros prāvā par neslavas celšanu, pirmdien pavēstīja Depa advokāti.

Hērdas un Depa prāva pavasarī piesaistīja lielu mediju uzmanību.

Jūnijā ASV Virdžīnijas štata tiesa nosliecās pamatā Depa pusē, atzīstot, ka Hērda viņam cēlusi neslavu publikācijā, kurā aktrise sevi raksturoja kā ģimenē pieredzētas vardarbības upuri.

Šomēnes Hērda iesniedza apelāciju šajā lietā, prasot zvērināto lēmumu pārskatīt jaunā prāvā.

Tomēr paziņojumā pirmdien aktrise apliecināja, ka nolēmusi piekrist vienošanās nosacījumiem, jo viņai "zudusi ticība amerikāņu juridiskajai sistēmai".

"Pat ja mana ASV apelācija būtu sekmīga, labākais iznākums būtu lietas izskatīšana jaunā prāvā," viņa skaidroja. "Es vienkārši nevaru iet tam cauri."

Deps 2019.gada februārī iesniedza tiesā prasību pret Hērdu saistībā ar viņas 2018.gada rakstu avīzē "Washington Post", kurā Hērda raksturoja sevi kā "publisku personu, kas reprezentē vardarbību ģimenē".

Hērda Depu neminēja vārdā, tomēr Deps Hērdu iesūdzēja tiesā par viņas paustajām norādēm, ka viņš ģimenes attiecībās bijis vardarbīgs, un pieprasīja 50 miljonus dolāru lielu kompensāciju.

Hērda pretprasībā pieprasīja 100 miljonus dolāru, apgalvojot, ka viņai neslavu cēlis Depa advokāts Adams Valdmens, kas laikrakstam "Daily Mail" sacījis, ka apgalvojumi par vardarbību ģimenē ir "krāpšana".

Virdžīnijas tiesas zvērinātie jūnijā pēc sešas nedēļas ilgušās prāvas nosprieda, ka Deps un Hērda viens otram cēluši neslavu, vienlaikus nospriežot, ka Depam naudas izteiksmē pienākas ievērojami lielāka kompensācija.

Zvērinātie nolēma, ka Depam piešķirama desmit, bet Hērdai - divus miljonus dolāru liela kompensācija.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu