FIFA apsver iespēju Pasaules kausu rīkot biežāk

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lionels Mesi
Lionels Mesi Foto: dpa/scanpix

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA), atmetot ideju par Pasaules kausa rīkošanu ik pēc diviem gadiem, šobrīd apsver iespēju attiecīgo turnīru organizēt reizi trijos gados, trešdien vēstīja britu laikraksti "Guardian" un "Daily Mail".

"Guardian" un "Daily Mail" atklāja, ka Pasaules kausa finālturnīra norisi ik pēc trīs gadiem atbalstītu Āfrikas un Āzijas Futbola konfederācijas, un attiecīgās izmaiņas, ja tiks nolemts par labu tām, varētu tikt ieviestas ne agrāk kā no 2030.gada.

FIFA iepriekš mēģināja virzīt ideju par Pasaules kausa finālturnīra norisi ik pēc diviem gadiem, taču pret šādu ieceri iebilda daudzas ietekmīgas futbola pasaules organizācijas, tostarp Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) un Dienvidamerikas Futbola konfederācija (CONMEBOL), kuras visdrīzāk arī neatbalstīs turnīra rīkošanu reizi trijos gados.

Nākamais Pasaules kauss 2026.gadā, kas norisināsies ASV, Meksikā un Kanādā, uzņems 48 izlases, kas tiks sadalītas apakšgrupās pa trīs vienībām. Britu mediji arī izcēla, ka FIFA neizslēdz iespēju sadalīt valstsvienības apakšgrupās, kas sastāvētu no četrām komandām, taču tādā gadījumā kopējais finālturnīra spēļu skaits pieaugtu līdz 104 mačiem.

Abas iepriekšminētās iespējas spētu vēl vairāk palielināt FIFA ienākumus. Pēc Pasaules kausa finālturnīra, kas nupat noslēdzās Katarā, FIFA paziņoja, ka tika gūti rekordlieli ienākumi - 7,5 miljardi ASV dolāru (apmēram 7 miljardi eiro).

Tāpat FIFA prezidents Džanni Infantīno atklāja, ka sākot ar 2025.gadu FIFA Klubu pasaules kausā sacentīsies 32 vienības.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu