VIDEO Deputāts Rosļikovs sola, ka vairs nerunās ar propagandas medijiem un žurnālistiem (3)

LETA
Partijas "Stabilitātei!" valdes loceklis Aleksejs Rosļikovs.
Partijas "Stabilitātei!" valdes loceklis Aleksejs Rosļikovs. Foto: Zane Bitere/LETA

14. Saeimas politiskās partijas "Stabilitātei!" līderis Aleksejs Rosļikovs sola, ka turpmāk nesniegs intervijas propagandas mērķiem izmantotiem informācijas resursiem, kuri atrodas sankcijām pakļautu personu kontrolē, sarunā ar aģentūru LETA sacīja politiķis.

Partijai "Stabilitātei!" izteikto Valsts drošības dienesta (VDD) brīdinājumu par tās biedru paustajiem izteikumiem Krievijas un Baltkrievijas propagandas mērķiem izmantotajiem informācijas resursiem Rosļikovs vērtējot ļoti pozitīvi. VDD pilda savu pienākumu, monitorējot publisko telpu, atzina parlamentārietis.

"Viennozīmīgi ir jāņem vērā tas, ko saka VDD," atzīmēja "Stabilitātei!" līderis.

Politiķim brīdinājums esot bijis negaidīts, jo intervija, kuru sniedza viņš un partijas biedre Glorija Grevcova, neesot šķitusi pretvalstiska. Tā esot bijusi par pirmajām pēcvēlēšanu dienām un par pirmo vizīti pie Valsts prezidenta Egila Levita.

Tomēr, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, šādas intervijas vairs neatkārtosies, solīja Rosļikovs.

"Stabilitātei!" biedri esot bijuši pārsteigti, ka viņiem tika nosūtīts rakstisks brīdinājums tā vietā, lai VDD vienkārši pateiktu, ka pašreizējā situācijā šādas intervijas ir aizliegtas. Partijas līderis arī pauda, ka dienestam vajadzētu nodrošināt sarakstu ar medijiem, kuriem parlamentārieši nedrīkst sniegt intervijas. Dažādi mediji ļoti aktīvi cenšas komunicēt ar politiskajām personām un uzdot jautājumus, atzīmēja Rosļikovs, sakot, ka viņam nav objektīvas iespējas uzzināt, vai žurnālisti, kas viņam zvana, ir sankciju sarakstā.

Tādēļ "Stabilitātei!" pārstāvji VDD ir iesnieguši virkni jautājumu par propagandas mediju un sankcionētu žurnālistu identificēšanu, kā arī par rīcību gadījumos, ja šādi mediji savā saturā bez atļaujas izmanto partijas publiskoto pozīciju, nejautājot tās biedru viedokli.

Jau ziņots, ka VDD izteicis brīdinājumu partijai "Stabilitātei!" saistībā ar tās biedru paustajiem izteikumiem Krievijas un Baltkrievijas propagandas mērķiem izmantotajiem informācijas resursiem, kuri atrodas tādu personu kontrolē, pret kurām ir noteiktas sankcijas.

Veicot informatīvās telpas monitoringu, VDD konstatējis, ka intervijās Krievijas un Baltkrievijas propagandas mērķiem izmantotajiem informācijas resursiem "Stabilitātei!" biedri un 14. Saeimas deputāti Aleksejs Rosļikovs un Glorija Grevcova ir nākuši klajā ar tādiem izteikumiem, kas ir pretrunā Politisko partiju likuma normai, informēja VDD.

Atbilstoši minētajai normai politiskajai partijai ir aizliegts sniegt atbalstu, tajā skaitā arī informatīvu, personām vai valstīm, kas grauj vai apdraud demokrātisku valstu teritoriālo nedalāmību, suverenitāti un neatkarību vai konstitucionālo iekārtu.

Par konstatēto VDD ir informējis "Stabilitātei!", kā arī brīdinājis šo partiju, ka Politisko partiju likumā noteikto aizliegumu pārkāpšana nav pieļaujama. Tāpat VDD ir aicinājis partiju novērst turpmākās pretlikumīgas darbības un brīdinājis, ka pretējā gadījumā pret partiju dienests izmantos likumā noteiktos instrumentus.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu