Deputāti vērtē iniciatīvu liegt prokremliski noskaņotām personām ieņemt amatus institūcijās (7)

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: BUTENKOV ALEKSEI/Shutterstock

Nākamajā nedēļā Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija iecerējusi vērtēt sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" vairāk nekā 10 000 parakstu savākušo priekšlikumu aizliegt prokremliski noskaņotām personām ieņemt amatus valsts un pašvaldību institūcijās.

Komisijas sēde paredzēta 11. janvārī plkst. 12, un uz to aicināta iniciatīvas pārstāve Inga Jākobsone, Valsts kancelejas, Valsts drošības dienesta, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji, kā arī konstitucionālo tiesību eksperte Ilze Plakane.

Par iniciatīvu parakstījušies vairāk nekā 13 000 cilvēku.

Iniciatīvas autori ir gājiena "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" organizatori.

Tiek prasīts steidzami izstrādāt un pieņemt likumu par Latvijas valstij nelojālu personu izraidīšanu no Latvijas un pilsonības atņemšanu, kā arī izstrādāt likumu, kas aizliedz kandidēt valsts, pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanās, ieņemt ierēdņu amatus un amatus valsts un pašvaldību institūcijās un to struktūrvienībās personām, kuras atbalsta Krievijas īstenoto agresiju pret Ukrainu.

Tagad priekšlikums tiks nosūtīts izskatīšanai Saeimas komisijā, kas var nolemt šo likumdošanas iniciatīvu virzīt tālāk vērtēšanai parlamentā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu