Princis Harijs memuāros atklāj, ka Afganistānā nogalinājis 25 cilvēkus (1)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Princis Harijs.
Princis Harijs. Foto: TOLGA AKMEN / AFP

Lielbritānijas princis Harijs jaunajos memuāros, kas klajā nāks jaunnedēļ, cita starpā atklāj, ka dienesta laikā Afganistānā nogalinājis 25 cilvēkus, ar savu atklātību izraisot gan britu veterānu, gan talibu kritiku.

Kā grāmatā, kas jau nonākusi dažu mediju rīcībā, raksta Harijs, laikā, kad viņš Afganistānā 2012. un 2013.gadā bija helikoptera pilots un ložmetējnieks, viņš nogalinājis vairāk nekā divus dučus talibu.

Harijs atzīst, ka par savu rīcību nejūt nedz apmierinājumu, nedz kaunu, un ka cīņas karstumā uz ienaidnieka karotājiem raudzījies kā uz šaha figūrām, kas tiek novāktas no šaha laukuma.

"Sliktie tiek likvidēti, pirms viņi var nogalināt labos," grāmatā skaidro princis.

Harija lēmums minēt konkrētu nogalināto skaitu un viņu pielīdzināšana šaha figūrām izsaukusi kā talibu, tā britu kara veterānu sašutumu.

"Mister Harij! Tie, ko jūs nogalinājāt, nebija šaha figūras. Tie bija cilvēki, kam bija ģimenes, kas gaidīja viņus atgriežamies," tviterī piektdien ierakstījis viens no redzamākajiem talibu kustības locekļiem Anass Hakani.

Harija vārdi ir "tās traumas mikrokosmos, ko afgāņi pieredzēja no okupācijas spēku puses, kas nogalināja nevainīgus cilvēkus un netiek saukti ne pie kādas atbildības," savukārt norādīja Afganistānas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Abdulkahars Balhi.

Lielbritānijā daži veterāni un armijas vadības pārstāvji norāda, ka ar konkrētu nogalināto skaita nosaukšanu tiek pārkāpts nerakstīts armijas likums.

Citi brīdina, ka Harija paustais var palielināt drošības riskus viņam pašam un britu spēkiem visā pasaulē.

"Man nešķiet, ka tas ir gudri, ka viņš to ir izteicis skaļi," telekanālam "Sky News" sacīja karalisko jūras kājnieku veterāns Bens Makbīns, kas Hariju pazīst no armijas laikiem.

"Viņam jau ir mērķis uz muguras, pat lielākā mērā nekā visiem citiem," viņš piebilda.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu