Pk, 2.06.2023.

FOTO ⟩ Āgenskalna tirgū atklāts pirmais pārtikas pakomāts Latvijā

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Lita Millere/LETA

Trešdien, 18. janvārī, Rīgā, Āgenskalna tirgū, atklāts pirmais pārtikas pakomāts Latvijā.

Šodien piegādes platforma SIA "IziPizi" Āgenskalna tirgū atvēra Latvijā pirmo pārtikas pakomātu, kas vienlaikus darbosies kā pašapkalpošanās zemnieku produktu veikals un būs nodrošināts ar ēdiena glabāšanai piemērotu termorežīmu, informēja Āgenskalna tirgus projektu vadītāja Darja Trizna

"IziPizi" platformas līdzdibinātājs Rolands Dzenis komentē, ka ar pakomāta starpniecību no jebkuras Latvijas vietas zemniekiem būs iespēja nosūtīt pārtikas paciņu, un cilvēki to saņems piegādē ar kurjeru vai pārtikas pakomātā.

"Tas ir nākamais solis pūļa piegādes platformas infrastruktūras attīstībā, kas jūtami uzlabos lauku labumu apriti un loģistiku starp Rīgu un reģioniem, palīdzot zemnieku un mājražotāju produktiem ērtāk un lētāk nonākt pie pircējiem," norāda Dzenis, piebilstot, ka tuvākajos mēnešos plānots šādus pakomātus izvietot arī citās Latvijas pilsētās.

Paredzēts, ka "IziPizi" punktu tīkls palīdzēs reģionu pārtikas ražotājiem, kam līdz šim ir bijis sarežģīti apmierināt augošo pieprasījumu un nodrošināt piegādi.

Pārtikas pakomātā produktu uzglabāšana notiek +6 grādu režīmā, bet sūtījumu apmaiņas punktā sūtījumi glabājas +6 vai -18 grādu režīmos.

Kopumā patlaban piegādes platformā reģistrējušies ap 70 klientu un ap 900 kurjeru.

Jaunā "IziPizi" punkta partneri ir Āgenskalna tirgus un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu