Ziemeļkoreja slēdz galvaspilsētu. Kā iemeslu min "elpceļu slimību"

LETA
Ziemeļkorejas galvaspilsēta Phenjana.
Ziemeļkorejas galvaspilsēta Phenjana. Foto: Chintung Lee/Shutterstock

Ziemeļkoreja slēgusi galvaspilsētu Phenjanu uz piecām dienām "elpceļu slimības" dēļ, trešdien, 25. janvārī, vēsta mediji.

Phenjanas iedzīvotājiem dots rīkojums palikt mājās no trešdienas līdz svētdienai un vairākas reizes dienā mērīt sev ķermeņa temperatūru, atsaucoties uz valdības paziņojumu, vēsta Seulā bāzētais medijs "NK News".

Ziemeļkorejas valdības paziņojumā nav minēts Covid-19, bet teikts, ka galvaspilsētā pašreiz plosās vairākas slimības, tai skaitā saaukstēšanās.

"NK News" otrdien, atsaucoties uz avotiem Phenjanā, ziņoja, ka Ziemeļkorejas galvaspilsētas iedzīvotāji veido pārtikas krājumus, gatavojoties karantīnas režīmam.

Pagaidām nav zināms, vai karantīnas režīmi ieviesti arī citur Ziemeļkorejā, un valsts mediji vēl nav paziņojuši par jaunajiem pasākumiem.

Korejas pussalu skāris Sibīrijas aukstuma vilnis, gaisa temperatūrai Phenjanā noslīdot līdz -22 grādiem pēc Celsija, ziņo meteorologi.

Ziemeļkoreja Covid-19 izplatību pirmo reizi atzina pērnā gada aprīlī, bet jau trīs mēnešus vēlāk paziņoja, ka ir uzveikusi šo slimību. Eksperti apšauda Ziemeļkorejas sniegtos datus par Covid-19 izplatību un apgalvojumus par slimības uzveikšanu.

Ziemeļkorejā ir viena no sliktākajām veselības aprūpes sistēmām pasaulē un slimnīcas ir slikti aprīkotas.

Tiek uzskatīts, ka Ziemeļkorejas iedzīvotāji nav vakcinēti pret Covid-19, lai gan, iespējams, tā ir saņēmusi kaut kādas vakcīnas no Ķīnas.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu