Represētie komentē Grevcovas vēstures zināšanas un izteikumus par Latvijas okupāciju (12)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Saeimas deputāte Glorija Grevcova.
Saeimas deputāte Glorija Grevcova. Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas Politiski represēto apvienības (LPRA) valde asi nosoda 14. Saeimas deputātes Glorijas Grevcovas (Stabilitātei) pausto viedokli par Latvijas Okupācijas muzeju un tā ekspozīciju, norāda organizācijas pārstāve Dagnija Liepiņa.

LPRA valde uzskata, ka no Saeimas un pašvaldības deputātu rindām jāizslēdz visi, kuri iestājas pret Latvijas valsti, Eiropas vērtībām un pauž atbalstu Krievijas izraisītajam karam Ukrainā.

Atbildot uz deputātes izteikumiem, LPRA valdes vārdā apvienības priekšsēdētājs Ivars Kaļķis uzsver, ka nav pamata apšaubīt muzeja ekspozīcijas zinātniskumu un eksponēto priekšmetu autentiskumu, kā arī gida kompetenci. Muzejs ir iekļauts diplomātiskajā protokolā un to apmeklē augsta ranga amatpersonas no visas pasaules, atzīmē Kaļķis.

"Drīzāk apšaubāma ir deputātes Grevcovas spēja izprast vēstures notikumus, vēl vairāk - tos analizēt. Tas izskaidrojams ar deputātes zemo izglītības un intelekta līmeni, ko apstiprina CVK sniegtā nepatiesā informācija un bērnišķīgā taisnošanās par pārrakstīšanos," norāda LPRA vadība.

Grevcovas savai aizstāvībai paustais, ka iesniegumu CVK viņa parakstīja neiepazinusies ar to drīzāk ir biedējoši Saeimas deputātam, kurš lems par valstij stratēģiski svarīgām lietām, nekā attaisnojoši.

LPRA valde uzskata, ka publiska Latvijas okupācijas noliegšana, genocīda un kara noziegumu attaisnošana sociālajos tīklos, kā to darot deputāte Grevcova, sasaucoties ar viņas pārstāvētās partijas "Stabilitātei" uzskatiem.

"Nododot 14. Saeimas deputāta zvērestu, Grevcova svinīgi solīja stiprināt Latvijas suverenitāti, aizstāvēt to kā neatkarīgu un demokrātisku valsti. Vai deputātes prokremliskās aktivitātes nav pretrunā ar doto zvērestu?" retoriski vaicāts organizācijas izplatītajā paziņojumā.

Kā ziņots, Valsts drošības dienests sācis pārbaudi par Grevcovas publiskajiem izteikumiem Latvijas Okupācijas muzejā, kuros daļa sabiedrības saklausījusi iespējamu Latvijas okupācijas fakta noliegšanu.

Grevcovas "TikTok" kontā tika ievietots un vēlāk izdzēsts video vēstījums krievu valodā, kurā deputāte klāstīja, ka atnākusi uz "tā saucamo Okupācijas muzeju". Grevcova video apgalvoja, ka muzejā "nesakrīt fakti" un ka gids stāstot "paralēlo, izdomāto vēsturi".

"Kas tas par muzeju un tieši kāpēc, kādu mērķu labad tas ir radīts? (..)

Apskatījām visus eksponātus, un sapratām - re, kā mūs muļķo, kā mūs muļķo," video tika paudusi partijas "Stabilitātei" deputāte, kura muzejā redzamo dēvē par "īstu propagandu".

Vēlāk jau citā video deputāte centusies skaidrot savus izteikumus, paužot, ka Latvijas "okupācijas fakts netiek noliegts, jo šāds periods diemžēl mūsu valsts vēsturē ir bijis".

Komentāri (12)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu