P, 27.03.2023.

FOTO un VIDEO ⟩ Mārupes novadā ražošanas ēkā izcēlies ugunsgrēks. Aicina aizvērt māju logus, durvis un izslēgt ventilāciju

Ziņa papildināta plkst. 22.36
Apollo.lv
Mārupes novadā ražošanas ēkā izcēlies ugunsgrēks. Aicina aizvērt māju logus, durvis un izslēgt ventilāciju
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 7
Foto: andis/"Twitter"

Mārupes novadā ražošanas ēkā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, radot plašu sadūmojumu, kas var nodarīt kaitējumu veselībai, vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD)

Otrdienas pēcpusdienā pēc plkst.15 VUGD saņēma informāciju, ka Mārupes pagastā ražošanas ēkā ir izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā glābēji konstatēja, ka ēka deg ar atklātu liesmu, un uguns strauji izplatījās, turklāt veidojās spēcīgs sadūmojums.

Dzēšanā tika iesaistīti plaši VUGD spēki - gandrīz 50 ugunsdzēsēji, deviņas autocisternas, trīs autokāpnes un ķīmijas auto, kā arī starptautikās lidostas "Rīga" ugunsdzēsēju komanda ar autocisternu un personālu.

Īsi pēc plkst.19 ugunsdzēsēji ierobežoja liesmu izplatīšanos, bet konstrukciju jaukšana un liešana vēl turpinās.

Pašlaik noskaidrots, ka divstāvu ražošanas ēka dega 600 kvadrātmetru platībā, bet blakus novietotā produkcija - 20 kvadrātmetru platībā. Karstums bojājis trīs automašīnas.

Saskaņā ar mediķu sniegto informāciju, slimnīcā nogādāti divi ugunsgrēkā cietušie, bet vienam palīdzība sniegta uz vietas.

Lai novērstu iespējamo piesārņojumu, ugunsdzēsēji tuvumā esošajā novadgrāvī izvietoja absorbējošās bonas.

Valsts policija veiks izmeklēšanu par ugunsgrēku dronu ražotnē Mārupē, aģentūra LETA uzzināja Iekšlietu ministrijā. Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) saņem aktuālo informāciju par ugunsgrēku, un pēc tā likvidēšanas notiks izmeklēšana par ugunsgrēka cēloņiem.

Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova aģentūrai LETA teica, ka sākotnējā informācija neliecina, ka būtu notikusi ļaunprātīga dedzināšana, tomēr ir sākts kriminālprocess, lai noskaidrotu precīzus iemeslus.

Lidostas "Rīga" pārstāve Ilze Salna aģentūrai LETA teica, ka ugunsgrēka dzēšanā iesaistīta viena no piecām lidostas ugunsdzēsēju brigādēm. Lidostas ugunsdzēsēji dzēšanā piedalās ar vienīgo šāda veida ugunsdzēsēju automašīnu Latvijā, kuras cisternas ietilpība ir 35 tonnas ūdens. Lidostas darbību ugunsgrēks neietekmēja.

Ņemot vērā to, ka izplatījās plašs sadūmojums un ražošanas ēkā atradās dažādas vielas, VUGD aicināja tuvējās apkārtnes iedzīvotājus aizvērt māju logus, durvis un izslēgt ventilāciju, lai nerastos kaitējums veselībai. Vakarā sadūmojums, kas izplatījās gaisā, jau bija samazinājies.

"Edge Autonomy" pārstāvji aģentūrai LETA apstiprināja, ka ugunsgrēks izcēlies tā ražotnē, taču plašākus komentārus sniegt nevarēja. "Edge Autonomy" direktora vietnieks Jānis Vilmanis aģentūrai LETA atzina, ka ugunsgrēks nodarījis lielus postījumus, taču piebilda, ka zaudējumu apmēri vēl nav konkrētizēti.

"Edge Autonomy" (iepriekš "UAV Factory") ražo bezpilota sistēmu tehnoloģijas, kas tiek piegādātas valdības, komerciāliem un akadēmiskiem klientiem gandrīz 70 valstīs. Uzņēmums tiek uzskatīts par vienu no vadošajiem pasaules līmeņa bezpilota lidaparātu tehnoloģiju ražotājiem. "Edge Autonomy" droni tiek piegādāti arī Ukrainas armijas vajadzībām.

"Edge Autonomy" 2021. gadā strādāja ar 8,661 miljona eiro apgrozījumu un guva 546 356 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmums dibināts 2009.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1 041 505 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir ASV uzņēmums "Edge Autonomy Holdings, LLC".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu