Izdevies likvidēt ugunsgrēku dronu ražošanas ēkā Mārupē (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Evija Trifanova/LETA

Ugunsdzēsējiem trešdien, 8. februārī, izdevies likvidēt ugunsgrēku kompānijas "Edge Autonomy" bezpilota lidaparātu ražošanas ēkā Mārupē.

Šodien plkst. 13.30 glābēji pabeidza darbu notikuma vietā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Jau ziņots, ka dienests izsaukumu uz notikuma vietu saņēma otrdien ap plkst. 15.

Īsi pēc plkst. 19 ugunsdzēsēji ierobežoja liesmu izplatīšanos. Šodien turpinājās konstrukciju jaukšanas un liešanas darbi.

Kopumā divstāvu ražošanas ēka dega 600 kvadrātmetru platībā, bet blakus novietotā produkcija - 20 kvadrātmetru platībā. Karstuma ietekmē tikušas bojātas trīs automašīnas.

Saskaņā ar mediķu sniegto informāciju, slimnīcā nogādāti divi ugunsgrēkā cietušie, bet vienam palīdzība sniegta uz vietas.

Savukārt Valsts vides dienestam (VVD) izdevies novērst ugunsgrēka izraisīto apdraudējumu tuvumā esošajiem lielākajiem ūdens objektiem. 

Uz notikuma vietu devās arī VVD pārstāvji. Primāri inspektoru uzdevums bija iespējami novērtēt un novērst radušos piesārņojuma nonākšanu vidē. Meliorācijas grāvī tika novietotas absorbējošās bonas ūdens virspusē esošā piesārņojuma savākšanai.

Sadarbībā ar pašvaldības komunālajiem dienestiem, izveidojot aizsprostu, tika norobežots meliorācijas grāvis drošā attālumā no degšanas vietas, lai ierobežotu potenciālā piesārņojuma izplatību un negatīvo ietekmi tālāk esošajās pieguļošajās teritorijās un ūdenstilpē. Veicot iepriekš minētās darbības, tuvumā esošajiem lielākajiem ūdens objektiem apdraudējums tika novērsts.

Savukārt ar ekspresmetodēm noteiktās piesārņojumu raksturojošās parametru vērtības liecina par paaugstinātu piesārņojuma līmeni tiešā degšanas tuvumā, lokalizētajā grāvja sistēmas daļā, salīdzinot ar mērījuma rezultātiem aiz izveidotā aizsprosta.

Šobrīd paņemti vides paraugi laboratoriskai testēšanai. Kopējo vidē nonākušo ķīmisko vielu daudzumu būs iespējams vērtēt pēc laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanas. Paredzēta arī turpmāka vides stāvokļa uzraudzība konkrētajā teritorijā, informēja VVD.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu