P, 27.03.2023.

Pagaidām nav zināms, vai plašais ugunsgrēks dronu ražotnē ietekmējis piegādes Latvijas armijai

LETA
Pagaidām nav zināms, vai plašais ugunsgrēks dronu ražotnē ietekmējis piegādes Latvijas armijai
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Pierīgā dronu ražotnē izcēlies plašs ugunsgrēks
Pierīgā dronu ražotnē izcēlies plašs ugunsgrēks Foto: Jānis Škapars/TVNET

Pagaidām nav zināms, vai ugunsgrēks "Edge Autonomy" bezpilota lidaparātu ražošanas ēkā ietekmēs dronu piegādes plānus Latvijas armijai, atzina Aizsardzības ministrijās.

To varēšot komentēt tikai pēc ugunsgrēka radīto zaudējumu apzināšanas.

Aizsardzības resoram līdz šim bijusi ļoti laba sadarbība ar šo lidaparātu ražotāju, tomēr ministrijā nekomentēja, kādi ir aktuālie iepirkumu apmēri no "Edge Autonomy".

Jau ziņots, ka trešdien notiks "Edge Autonomy" stratēģiskā vadības sēde, kurā piedalīsies arī uzņēmuma augstākā vadība no ASV, kas ir ieradusies Latvijā.

"Edge Autonomy Riga" pārstāvis Dzintars Neimanis norādīja, ka uzņēmums šobrīd ļoti aktīvi strādā, lai ugunsgrēks atstātu pēc iespējas mazāku ietekmi uz operatīvo darbību.

Darbiniekiem, kuru darbavietas ugunsgrēkā tika skartas, vismaz tuvāko dienu laikā darbs klātienē ražotnē nenotiks. Darbinieki, kuru darbavietas nekādā veidā netika skartas, darbu turpina standarta režīmā.

"Ražošana notiek arī citās "Edge Autonomy" rūpnīcās ārvalstīs, un kopumā šobrīd vēl ir pāragri noteikt zaudējumu apmērus, taču darīsim visu, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu ražotnes darbu un izpildītu saistības," sacīja Neimanis.

"Edge Autonomy" (iepriekš "UAV Factory") ražo bezpilota sistēmu tehnoloģijas, kas tiek piegādātas valdības, komerciāliem un akadēmiskiem klientiem gandrīz 70 valstīs.

Uzņēmums tiek uzskatīts par vienu no vadošajiem pasaules līmeņa bezpilota lidaparātu tehnoloģiju ražotājiem. "Edge Autonomy" nesen tika nosūtīti arī Ukrainas armijas vajadzībām.

"Edge Autonomy" 2021. gadā strādāja ar 8,661 miljona eiro apgrozījumu un guva 546 356 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmums dibināts 2009. gadā, un tā pamatkapitāls ir 1 041 505 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir ASV uzņēmums "Edge Autonomy Holdings, LLC".

Jau ziņots, ka ugunsdzēsēji izsaukumu uz notikuma vietu saņēma otrdien ap plkst. 15. Īsi pēc plkst.19 ugunsdzēsēji ierobežoja liesmu izplatīšanos. Trešdien turpinājās konstrukciju jaukšanas un liešanas darbi.

Kopumā divstāvu ražošanas ēka dega 600 kvadrātmetru platībā, bet blakus novietotā produkcija - 20 kvadrātmetru platībā. Karstuma ietekmē tikušas bojātas trīs automašīnas.

Saskaņā ar mediķu sniegto informāciju, slimnīcā nogādāti divi ugunsgrēkā cietušie, bet vienam palīdzība sniegta uz vietas.

Foto: Dronu ražotnē izcēlies plašs ugunsgrēks

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu