Kuri 14. Saeimas deputāti tikuši pie administratīvā soda?

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Saeimas sēde.
Saeimas sēde. Foto: Paula Čurkste/LETA

Kopš 14. Saeimas sanākšanas pagājušā gada novembrī līdz šī gada janvārim pie administratīvās atbildības saukti deviņi deputāti, liecina Iekšlietu ministrijas Informācijas centra Saeimas Mandātu, ētikas iesniegumu komisijai sniegtā informācija.

Deputāti Artūrs Butāns (NA) un Linda Matisone (AS) pie administratīvās atbildības saukti par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kam noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate.

Savukārt Edgars Tavars (AS) administratīvi sodīts par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu ceļa zīmes ''Apdzīvotas vietas sākums'' vai ''Dzīvojamā zona'' darbības zonā.

Pie administratīvās atbildības saukta arī deputāte Inga Bērziņa (JV) par noteiktās priekšvēlēšanu aģitācijas kārtības pārkāpšanu vai priekšvēlēšanu aģitācijai noteikto ierobežojumu neievērošanu. Savukārt Glorijai Grevcovai (Stabilitātei!) izteikts brīdinājums par noteiktās sapulču, gājienu un piketu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu.

Par valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu, kā arī par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā administratīvā atbildība piemērota deputātam Uģim Rotbergam (JV).

Deputāts Jānis Skrastiņš (JV) administratīvi sodīts par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā attiecībā uz valsts amatpersonas mantu, darījumiem, finanšu instrumentiem, parādsaistībām, aizdevumiem, skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumiem vai citiem ienākumiem.

"Latvija pirmajā vietā" deputātiem Lindai Liepiņai un Aināram Šleseram administratīvā atbildība piemērota par noteikto izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai pulcēšanās ierobežojumu, kā arī tirdzniecības vai citu saimniecisko pakalpojumu sniegšanas prasību neievērošanu. Šleseram administratīva atbildība piemērota arī par noteiktās sapulču, gājienu un piketu organizēšanas norises kartības pārkāpšanu. Domājams, šie sodi piemēroti par pārkāpumiem, kas pieļauti Covid-19 pandēmijas laikā.

Mandātu komisijas ziņojums vēl tiks nolasīts Saeimas sēdē.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu