VIDEO ⟩ Raidījums: Kučinskis aicinās mīkstināt uzturēšanās nosacījumus Krievijas pilsoņiem (15)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis.
Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis. Foto: Paula Čurkste/LETA

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) grasās aicināt Saeimu mīkstināt Krievijas pilsoņu uzturēšanās nosacījumus Latvijā, kā arī atteikties no 1. septembra termiņa, līdz kuram uzturēšanās atļauju īpašniekiem obligāti jāapliecina latviešu valodas zināšanas, lai saglabātu iespēju turpināt dzīvot Latvijā, informē raidījums "TV3 Ziņas". 

Spēkā esošais regulējums nosaka, ka bijušajiem Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kuriem tagad ir Krievijas pase, līdz 1. septembrim ir jānokārto latviešu valodas pārbaudījums, pretējā gadījumā pastāvīgās uzturēšanās atļauju viņiem anulēs un Latvija būs jāpamet. Šādu normu, kas attiecas uz nepilniem 18 000 iedzīvotāju, ieviesa iepriekšējā Saeima pērn rudenī, īsi pirms vēlēšanām.

Kučinskis rosinās regulējumu būtiski mainīt un atteikties no 1. septembra termiņa, tā vietā ļaujot valodas pārbaudes kārtot pakāpeniski. Atbilstoši ministra iecerei, dokuments, kas apliecina latviešu valodas zināšanas, būtu jāiesniedz tikai tad, kad pienāks laiks pārreģistrēt pastāvīgās uzturēšanās atļauju.

"Tāda pakāpeniska pieeja, kas mums noņemtu to draudošo 17 000 rindu uz 1. septembri," piebildis politiķis un lēsis, ka ar viņa piedāvātajiem nosacījumiem process noslēgtos kādu trīs gadu laikā.

Ar savu piedāvājumu Kučinskis pirmdien iepazīstinās koalīcijas partnerus.

"Jaunā vienotība" pieļauj iespēju mīkstināt regulējumu, vispirms uzklausot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, kurai varētu būt grūtības apkalpot minētās personas. Turpretī "Nacionālā apvienība" neesot gatava diskutēt par šādām izmaiņām. Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs Jānis Dombrava (NA) paziņojis, ka apspriežams varot būt tikai tas, cik mēnešu laikā pēc 1. septembra Latvija jāpamet Krievijas pilsoņiem bez latviešu valodas zināšanām.

Šādos apstākļos iekšlietu ministrs esot gatavs meklēt arī opozīcijas atbalstu sava priekšlikuma apstiprināšanai. No opozīcijas spēkiem Zaļo un zemnieku savienība esot skeptiska par ierosinājumu, tādējādi balsojumā varētu būt jāsadarbojas ar "Progresīvajiem", "Latvija pirmajā vietā" un "Stabilitātei".

Komentāri (15)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu