VIDEO ⟩ Latvijas hokeja vārtsargs Artūrs Šilovs debitējis NHL

Artūrs Šilovs
Artūrs Šilovs Foto: AP/ Scanpix

Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs trešdien debitēja Nacionālajā hokeja līgā (NHL), taču viņa pārstāvētā Vankūveras "Canucks" piedzīvoja neveiksmi.

"Canucks" savā laukumā ar rezultātu 4:6 (2:3, 1:2, 1:1) atzina Ņujorkas "Rangers" pārākumu, piedzīvojot trešo neveiksmi pēc kārtas.

Šilovs atvairīja 22 no 27 pretinieku metieniem, tiekot galā ar 81,5% ripu, kas tika raidītas pa viņa sargātajiem vārtiem.

Pirmajā trešdaļā mājiniekus vadībā izvirzīja Kērtiss Lazārs, taču "Rangers" vajadzēja mazāk nekā trīs minūtes, lai pārņemtu vadību, precīziem esot Mikam Zibanejadam un Artēmijam Panarinam. Spēlējot vairākumā, "Canucks" labā vārtus vēl guva Džonatans Taners Millers un izlīdzināja rezultātu (3:3), bet īsi pēc tam Panarins raidīja vēl vienu ripu Šilova sargātajos vārtos, atjaunojot vienu vārtu pārsvaru.

Otrajā periodā pēc spēlētām 50 sekundēm Kriss Kreiders panāca 4:2 viesu komandas labā. Trešdaļas vidusdaļā Konors Gārlends, izmantojot vairākumu, pārspēja "Rangers" vārtsargu, samazinot deficītu līdz vieniem vārtiem. Ņujorkas vienībai pirms došanās pārtraukumā izdevās atgūt divu vārtu pārsvaru, šoreiz precīzam esot Keandrē Milleram.

Savukārt izšķirošajā trešdaļā "Rangers" vārtos ripu raidīja Andrejs Kuzmenko un panāca rezultātu 4:5. Pēdējās trīs minūtes mājinieki spēlēja bez vārtsarga, taču mēģinājums izlīdzināt rezultātu, spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, bija neveiksmīgs un pie otrā vārtu guvuma tika Mika Zibanejads (6:4).

21 gadu vecais Latvijas vārtsargs šosezon Amerikas Hokeja līgā (AHL) Ebotsfordas "Canucks" rindās 35 spēlēs vidēji spēlē savos vārtos ielaidis 2,48 ripas, atvairot 90,6% metienu. Šilova kontā AHL šosezon ir 21 uzvara, kas ir otrs labākais rādītājs līgā.

"Canucks" ar izcīnītiem 46 punktiem 55 spēlēs Rietumu konferencē atrodas 12.vietā, kamēr "Rangers" ar 72 punktiem 54 spēlēs Austrumu konferencē ierindojas sestajā pozīcijā.