VIDEO ⟩ Divi sodi par vienu pārkāpumu stundas laikā. Aizmirstot nopirkt OCTA, fotoradari pārkāpumu fiksē divreiz (4)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Fotoradars.
Fotoradars. Foto: Ieva Čīka/LETA

Laura, aizmirstot iegādāties savai automašīnai obligāto civiltiesisko apdrošināšanu (OCTA), saņēmusi pamatīgu "sitienu" pa maciņu. Stundas laikā divi fotoradari Rīgā fiksējuši, ka Laura brauc bez OCTA, taču pārpratuma dēļ viens no sodiem nonācis pie tiesu izpildītāja, vēsta TV3 raidījums "Bez Tabu". 

Video: Raidījuma "Bez Tabu" sižets

Laura nenoliedz savu vainu un atzīst, ka bijusi aizmāršīga. Tomēr viņa uzskaita vairākas nepilnības pārkāpēju apziņošanā. Sākotnēji viņa domāja, ka piemērots viens sods par braukšanu bez OCTA 350 eiro apmērā. Saņemot informāciju par Valsts policijas (VP) pieņemto lēmumu, viņa vienojās ar likumsargiem par soda apmaksu pa daļām.

Liels un nepatīkams bija pārsteigums, kad uz deklarēto dzīvesvietu Laurai atsūtīja vēsti no tiesu izpildītāja, kurš ķēries klāt soda naudas piedziņai. Tobrīd sieviete bija neizpratnē, jo iepriekš laikus bija vienojusies ar likumsargiem par soda apmaksu. Vienošanos, uzsākot soda apmaksu, Laura pildīja.

Noskaidrojās, ka tiesu izpildītājs piedziņu vērš cita soda sakarā. Izrādās, tajā pašā dienā Rīgā, bet citviet stundu vēlāk konkrēto automašīnu, braucam bez OCTA, fiksēja vēl viens fotoradars.

Otrais pārkāpums automašīnas īpašniecei izmaksāja 350 eiro + 110 eiro par piedziņas izdevumiem.

Laura nevēlējās apzināti izvairīties no otrā soda apmaksas. Tagad viņa atminas, ka e-pastā no Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) vienlaikus saņēma divus ziņojumus par VP pieņemto lēmumu.

Tā kā kā tie atsūtīti vienā laikā, arī ziņojumu pavadošais teksts ir identisks, tolaik nosprieda, ka abos ziņojumos runa ir par vienu un to pašu sodu – otra e-pasta pielikumā nemaz neiedziļinājās.

Laura uzskata, ka par apziņošanu atbildīgajiem vajadzētu e-pasta ziņojumā izcelt informāciju par katru konkrēto pārkāpumu.

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu