Ķīnas prezidents apšauba, vai iebrukums Taivānā sasniegtu iecerētos mērķus, norāda CIP

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins.
Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins. Foto: Kaliva/Shutterstock

Ķīnas prezidentam Sji Dzjiņpinam un Ķīnas bruņoto spēku vadībai ir šaubas, vai iebrukums Taivānā sasniegtu iecerētos mērķus, ar ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) novērojumiem dalījās CIP direktors Viljams Bērnss.

"Mēs zinām, kā tas ir paziņots publiski, ka prezidents Sji ir uzdevis Tautas atbrīvošanas armijai, Ķīnas militārajai vadībai būt gatavai iebrukt Taivānā līdz 2027. gadam, bet tas nenozīmē, ka viņš ir nolēmis iebrukt Taivānā 2027. gadā vai jebkurā citā gadā," Bērnss svētdien sacīja telekanāla CBS raidījumā "Face The Nation".

"Mēs uzskatām, (..) ka prezidentam Sji un viņa militārajai vadībai šodien ir šaubas, vai viņi spētu īstenot šādu iebrukumu [atbilstoši iecerētajam]," teica Bērnss.

Taivāna un kontinentālā Ķīna tiek pārvaldītas atsevišķi, kopš 1949. gadā šajā salā patvērās pilsoņkarā sakautā Ķīnas Republikas nacionālistu valdība, bet komunistu ieņemtajā Ķīnas kontinentālajā daļā tika proklamēta Ķīnas Tautas Republika, kas joprojām uzskata Taivānu par savas teritorijas sastāvdaļu.

Taivāna pastāvīgi dzīvo Ķīnas iebrukuma draudu ēnā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu