"Nesaprot, ka vislabākā ir dzimtene." Kremļa runasvīrs par Krievijas pilsoņiem, kas pēc kara sākuma emigrējuši

Apollo.lv
Kara noziedznieka Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.
Kara noziedznieka Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs. Foto: NickolayV/Shutterstock

Kara noziedznieka Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs preses konferencē komentējis apgalvojumu, ka daudzi Krievijas valstspiederīgie, kuri pēc kara un mobilizācijas sākuma devušies uz Gruziju, tagad esot nolēmuši atgriezties, kad Gruzijas parlamentā notiek diskusijas par "ārvalstu aģentu" likumprojektu, ziņo neatkarīgais medijs "Meduza". 

"Cilvēki dodas, un cilvēki atgriežas. Ir tāda iedzīvotāju daļa, kas uz noteiktu notikumu fona uzvedas ļoti radoši – viņi īsā vai vidējā termiņā viegli maina dzīvesvietu. Nedomāju, ka tā ir kaut kāda tendence, un, protams, nevajag pārāk pārspīlēt ar šo cilvēku skaitu. Ir tādi pilsoņi. Jā, viņi var brīvi pārvietoties," Peskovu citē Krievijas ziņu aģentūra "Interfax". 

Vienlaikus viņš esot sacījis, ka šie cilvēki "dzenās pēc kaut kā labāka, bet nesaprot, ka vislabākā ir dzimtene".

"Neviens netraucē meklēt laimi citur, bet labāk, protams, laimi meklēt tur, kur nav tādu tautas nemieru un kur viņi nededzina savas dzimtenes karogus," izteicies Kremļa preses sekretārs. 

Jau vēstījām, ka Gruzijas parlaments piektdien, 10. martā, pārtraucis izskatīt protestus izraisījušo likumprojektu par "ārvalstu aģentiem".

Likumprojekts bija izpelnījies salīdzinājumus ar Krievijas 2012. gadā pieņemto "ārvalstu aģentu" likumu, ko Kremlis izmantojis opozīcijas apspiešanai un neatkarīgo mediju slēgšanai.

Likumprojekts paredzēja iekļaut "ārvalstu aģentu" sarakstā nevalstiskās organizācijas (NVO) un medijus, kas, neskaitot ieņēmumus no reklāmām, vismaz 20% finansējuma saņem no ārvalstīm. Par atteikšanos no reģistrēšanās "ārvalstu aģentu" reģistrā bija paredzēts uzlikt 25 000 laru (8800 eiro) lielu sodanaudu.

Gruzijas policija otrdien un trešdien pielietoja asaru gāzi un ūdensmetējus pret protestētājiem, bet ceturtdienas rītā parlamenta vairākums, kurā ietilpst partiju "Gruzijas sapnis" un "Tautas spēki" deputāti, paziņoja, ka Gruzijas parlamentā atsaukts likumprojektu. Taču šis solījums nav atturējis opozīciju no protestu turpināšanas.

Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili ceturtdienas vakarā no Ņujorkas apsveica Gruzijas sabiedrību ar pirmo uzvaru.

"Es vēlos apsveikt sabiedrību ar pirmo uzvaru. Es esmu lepna ar cilvēkiem, kuri lika sadzirdēt savas balsis," televīzijā paziņoja prezidente, piebilstot, ka sabiedrība neuzticas valdībai.

Opozīcijas partijas kopīgā paziņojumā uzsvēra, ka protesti turpināsies, jo trūkst garantiju, ka Gruzija cieši nostājusies uz prorietumnieciskā ceļa.

Opozīcijas partijas arī aicināja nekavējoties atbrīvot iepriekš aizturētos protestētājus.

Gruzijas Iekšlietu ministrija ceturtdienas vakarā paziņoja, ka visi aizturētie demonstranti esot atbrīvoti.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu