FOTO ⟩ Grevcova viesojusies Latvijas Universitātē. Soctīklu lietotāji pauž sašutumu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Saeimas deputāte Glorija Grevcova.
Saeimas deputāte Glorija Grevcova. Foto: Zane Bitere/LETA

Saeimas deputāte Glorija Grevcova, kas nesen pametusi partiju "Stabilitātei", apmeklējusi Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāti, norāda viņas ieraksts sociālajā tīklā "Facebook". Cilvēki pauž sašutumu. 

Grevcovas viesošanās augstskolā tiek apspriesta sociālajos tīklos.

"Interesanti, kuram ienāktu prātā šo hronisko, tiesājamo meli aicināt runāties ar topošajiem žurnālistiem?" jautā kāds mikroblogošanas vietnes "Twitter" lietotājs. 

"Žurnālistiem var būt ļoti noderīgi praksē apgūt prasmi atpazīt meļus," norāda kāda cita mikroblogošanas vietnes lietotāja.

Kā norāda Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte, katru gadu Komunikācijas zinātnes programmas studiju kursā ''Informācijas vākšanas metodes žurnālistikā'' tiek organizēta mācību preses konference, uz kuru studenti aicina deputātus, ministrus, valsts un pašvaldību institūciju runaspersonas un citus mediju bieži intervētus cilvēkus.

Šogad studenti izvēlējās aicināt Raimondu Graubi un Gloriju Grevcovu.

Abās intervijās studenti uzdeva nopietnus, pārdomātus jautājumus, un pēc tam kopā ar pasniedzēju interviju analizēja.

Jau ziņots, ka Saeimas deputāte Glorija Grevcova, kuru pirmās instances tiesa šonedēļ atzina par vainīgu melošanā Centrālajai vēlēšanu komisijai, pametusi partiju "Stabilitātei" un tās Saeimas frakciju "Stabilitātei".

Frakcijas "Stabilitātei" priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs iepriekš norādīja, ka šāds Grevcovas lēmums esot pieņemts pēc minētā tiesas sprieduma, ar kuru deputātei piespriests 160 stundu sabiedriskais darbs.

Savukārt Grevcova sacīja, ka izstāšanās nav saistīta ar tiesas spriedumu. Tas esot bijis "patstāvīgs un apsvērts lēmums". Viņa arī sacīja, ka neatgriezīsies ne partijā, ne frakcijā arī tad, ja tiesas galīgais lēmums būs attaisnojošs.

Deputāte turpmāk Saeimā balsošot tāpat kā līdz šim, proti, pēc saviem personiskajiem uzskatiem un, vērtējot situāciju pēc tā, kā tas ietekmēs iedzīvotāju labklājību.

Vienlaikus Grevcova sociālajā tīklā "TikTok" izplatījusi video, kurā vaino kādu citu viņas dzīvesgājuma apraksta jeb CV datu izmainīšanā pēc tam, kad bija nodevusi CVK iesniedzamo informāciju Rosļikovam. "Esmu strādājusi par parastu malkas krāvēju, un man ir vidējā izglītība, ko savā anketā CVK biju norādījusi, aizsūtot to sava saraksta līderim [Rosļikovam]. Bet dīvainā kārtā dati tika izmainīti. Es nevēlos un atsakos uzņemties vainu par cita cilvēka izdarībām," "TikTok" video saka deputāte.

Atstājot frakciju, Grevcova ir kļuvusi par pirmo neatkarīgo deputāti šīs Saeimas sasaukumā. Frakcijā ''Stabilitātei'' tagad būs desmit deputāti.

Jau ziņots, ka pērnā gada 7.oktobrī Valsts policija sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 272. panta saistībā ar deputātes iespējami apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu CVK. Vēlāk prokuratūra Grevcovai uzrādīja apsūdzību. Lieta saistīta ar nepatiesas informācijas sniegšanu CVK par Grevcovas agrāko darbavietu un iegūto izglītību.

Apsūdzētā pati tiesas procesa gaitā savu vainu neatzina un pēc sprieduma pasludināšanas pauda apņemšanos to pārsūdzēt.

Neskatoties uz apsūdzību un pirmās instances notiesājošo spriedumu, Grevcova var turpināt pildīt Saeimas deputāta pienākumus. Saeimas Kārtības rullī teikts, ka deputāts, kas notiesāts par noziedzīgu nodarījumu, uzskatāms par izslēgtu no Saeimas sastāva ar dienu, kad stājas spēkā notiesājošs spriedums. Grevcovai vēl ir tiesības cīnīties par savu nevainīgumu divās augstākās tiesu instancēs.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu