Bukmeikeri nelolo lielas cerības, ka Latvija varētu iekļūt Eirovīzijas finālā

Apollo.lv
Foto: Lauris Vīksne/LTV

Šī gada 9. maijā, Liverpūlē jau 67. reizi norisināsies viens no lielākajiem un prestižākajiem dziesmu konkursiem pasaulē – Eirovīzija. Latviju pārstāvēs puišu grupa "Sudden Lights". Lai arī Latvijā mūziķiem ir liels fanu pulks un viņu dziesmas zina daudzi, pēc bukmeikeru prognozēm Latvijai arī šoreiz, sesto gadu pēc kārtas, neizdosies iekļūt finālā.

Februāra sākums pagāja "Supernova" zīmē, kura ietvaros divās nedēļas nogalēs pēc kārtas noskaidrojās, kas Latviju pārstāvēs Eirovīzijā. Jau visai ātri starp galvenajiem favorītiem bukmeikeru vērtējumā izvirzījās divi dalībnieki – dziedātāja Patrisha un alternatīvā roka grupa "Sudden Lights".

Lai gan sākotnēji tieši Patrisha bija galvenā favorīte, pēc pusfināla situācija mainījās, priekšā izvirzoties jau "Sudden Lights", kas ar savu dziesmu "Aijā" apliecināja savu favorītu statusu un saņēma zelta biļeti uz Eirovīziju.

"Pirms gada Eirovīzijā uzvarēja Ukrainas pārstāvji, tomēr šajā valstī vēl joprojām risinās karadarbība, līdz ar to organizatori lēma par konkursa pārcelšanu uz citu valsti, izvēloties Lielbritāniju, jo tās pārstāvis Sems Raiders izcīnīja otro vietu.

Vēl viena šī gada Eirovīzijas atšķirība no iepriekšējiem gadiem ir tāda, ka pusfinālos varēs balsot visu valstu pārstāvji nevis tikai to, kas piedalās attiecīgajā pusfinālā,

turklāt žūrija neveiks savu balsojumu, kas būs pirmo reizi kopš 2009. gada. Arī kopējais dalībnieku skaits, salīdzinot ar iepriekšējo, ir sarucis par trim, jo šogad par uzvaru nesacentīsies Bulgārija, Melnkalne un Ziemeļmaķedonija," skaidro bukmeikeri.

Pēdējo reizi Latvija lielajā Eirovīzijas finālā iekļuva 2016. gadā, kad to paveica Justs, kurš šogad piedalījās Latvijas atlases konkursā, tomēr palika viens no četriem, kuram "Supernova" beidzās jau pusfinālā. Savukārt Aminata 2015. gadā arī bija finālā, turklāt izcīnīja 6. vietu, bet pirms tam fināls tika sasniegts tikai 2008. gadā. Diemžēl, Eirovīzijas vēsture Latvijai nav bijusi spīdoša, un

arī bukmeikeru prognozes nav iepriecinošas "Sudden Lights" faniem, jo tikai ar 33% iespējamību novērtēta latviešu iekļūšana finālā.

Lai iekļūtu finālā, savā pusfinālā jāiekļūst labāko desmitniekā. Bukmeikeri prognozē, ka arī mūsu kaimiņiem – Lietuvai un Igaunijai būs grūti iekļūt finālā.

Pašreizējās prognozes liecina, ka izteikta favorīte ir Zviedrijas pārstāve, ar 54% iespējamību uzvarēt. Varētu teikt, ka tas nav pārsteigums, jo savu valsti atkal pārstāvēs dziedātāja "Loreen", kura 2012. gadā ar dziesmu "Euphoria" uzvarēja konkursā, bet šogad centīsies atkārtot to pašu, izpildot dziesmu "Tattoo".

Otra galvenā favorīte ir Somija, kuras triumfu bukmeikeri vērtē ar 21% iespējamību, bet trešie galvenie favorīti ir ukraiņu duets "Tvorchi" ar dziesmu, tulkojot latviešu valodā, "Dzelzs sirds", kuru uzvara tiek prognozēta ar 13% iespējamību.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu