Uzņēmēja Plaude-Rēlingere noliedz aplokšņu algu maksāšanu "Reho" darbiniekiem

LETA
Uzņēmēja Ieva Plaude-Rēlingere.
Uzņēmēja Ieva Plaude-Rēlingere. Foto: Evija Trifanova/LETA

Skaistumkopšanas jomas uzņēmēja Ieva Plaude-Rēlingere noliedz, ka izmaksājusi aplokšņu algas skaistumkopšanas salonu ķēdes "Kolonna" līdzšinējā franšīzes turētāja maksātnespējīgās SIA "Latvijas-Vācijas kopuzņēmums "Reho"" ("Reho") darbiniekiem.

"Valsts ieņēmumu dienestam (VID) sniegtajās liecībās esmu norādījusi uz tādiem apstākļiem, kas pilnībā izslēdz manu kriminālatbildību, tāpat esmu norādījusi arī to, ka neesmu veikusi lēmumā norādītās darbības.

Apgalvojumi par to, ka "Reho" darbiniekiem uzņēmumā ir tikusi izmaksāta skaidra nauda vai tā saucamās aplokšņu algas, man šķiet absurdi," norāda Plaude-Rēlingere.

Viņa norādīja, ka, tieši pretēji - ilgus gadus, tostarp Covid-19 periodā ir atbalstījusi skaistumkopšanas nozares sakārtošanu Latvijā un kopā ar citām nozares asociācijām ieteikusi izmaiņas regulējumā, kas ļautu skaistumkopšanas jomai pilnībā iziet no ēnu ekonomikas.

"Skaistumkopšanas nozare Latvijā ir būtiski svarīga gan kā eksporta pakalpojumu sniedzēja viesmīlības biznesam, gan arī kosmētikas ražotājiem kā mājas tirgus Latvijā ražotai kosmētikai," pauda Plaude-Rēlingere.

Vienlaikus Plaude-Rēlingere skaidroja, ka viņai piederošā kompānija AS "Lawrence Asset Management" ir investējusi "Reho" kopumā 1,024 miljonus eiro un, pēc publiski pieejamās informācijas, kompānija ir lielākais kreditors aiz VID "Reho" maksātnespējas procesā.

"Uzsveru, ka esmu gatava pierādīt savu viedokli, atspēkojot VID nepamatotās pretenzijas," norādīja Plaude-Rēlingere.

Jau vēstīts, ka atbilstoši aģentūras LETA rīcībā esošajai informācijai prokuratūra cēlusi apsūdzību četrām personām, tostarp Plaudei-Rēlingerei krimināllietā par iespējamu aplokšņu algu izmaksu vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā.

Prokuratūras preses pārstāve Ieva Šomina, neminot personu vārdus, aģentūrai LETA apstiprināja, ka pirmdien, 27. martā, Nodokļu un muitas lietu prokuratūrai cēlusi apsūdzību četrām personām.

Apsūdzības celtas pēc Krimināllikuma panta par grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksāšanu, ja tas izdarīts ievērojamā apmērā, kā arī pēc Krimināllikuma panta par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas vai par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij vai pašvaldībai lielā apmērā, ja to izdarījusi organizēta grupa.

Saskaņā ar apsūdzību, apsūdzētās personas, izmaksājot uzņēmumā faktiski nodarbinātajiem darba ņēmējiem uzņēmuma grāmatvedībā neuzskaitīto darba samaksu par laika periodu no 2017. gada janvāra līdz 2019. gada martam 3 741 047 eiro apmērā, pārkāpa darba samaksas noteikumus.

Šādas rīcības rezultātā apsūdzētās personas minētajā laika posmā, sniedzot nepatiesu informāciju Latvijas-Vācijas kopuzņēmuma ziņojumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākumu nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī, nenodrošināja normatīviem atbilstošu nodokļu aprēķināšanu un samaksu, uzskata prokuratūrā.

Apsūdzībā pausts, ka apsūdzētās personas organizētā grupā izvairījās no nodokļu nomaksas, nodarot Latvijai zaudējumus 2 983 691 eiro apmērā nenomaksātu nodokļu veidā.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Nodokļu un muitas policijas pārvalde. Kriminālprocesā sākti divi procesi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskajām personām, kā arī uzlikti seši aresti personu mantai, proti uzņēmumiem piederošajām kapitāldaļām un nekustamajiem īpašumiem.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka 2023. gada 9. februārī ar VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Finanšu noziegumu izmeklēšanas daļas 6.februāra lēmumu par aresta uzlikšanu mantai ir piemērots arests Plaudes-Rēlingeres kā patiesā labuma guvējas mantai - "Lawrence Asset Management" piederošajām daļām uzņēmumā "Kolonna Invest".

Savukārt 22. martā ar VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Finanšu noziegumu izmeklēšanas daļas Otrās izmeklēšanas nodaļas 15. marta lēmumu par aresta uzlikšanu mantai kriminālprocesā ir uzlikts arests tobrīd aizdomās turētās Plaudes-Rēlingeres kā patiesā labuma guvējas mantai - "Lawrence Asset Management" piederošajām daļām kompānijā "Kolonna Invest".

Tāpat vēstīts, ka atbilstoši Rīgas pilsētas tiesas lēmumam "Reho" no 2022. gada 1. decembra ir pasludināts par maksātnespējīgu. Par "Reho" maksātnespējas procesa administratori ir iecelta Lelde Švāģere.

2022. gada 1. martā kompānijai tik ierosināta tiesiskās aizsardzības procesa lieta, taču 2022. gada 26. oktobrī Rīgas apgabaltiesa tiesiskās aizsardzības procesa lietu izbeidza, jo tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāns neatbilda Maksātnespējas likuma prasībām.

Pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2021. gada 1. oktobra līdz 2022. gada 30. septembrim, uzņēmuma apgrozījums no pamatdarbības - izmitināšanas viesnīcās - bija 736 280 eiro, savukārt kompānijas zaudējumi bija 1,258 miljonu eiro apmērā. Vienlaikus kompānijas pārējie saimnieciskās darbības ieņēmumi, tostarp no skaistumkopšanas pakalpojumiem, veidoja kopumā 2,613 miljonus eiro, bet valsts atbalsts saņemts 322 155 eiro apmērā. "Reho" apsaimniekoja divas viesnīcas - "Kolonna Hotel Brigita" un "Kolonna Hotel Rēzekne".

Gada pārskata vadības ziņojumā minēts, ka 2021. gada janvārī "Reho" nonāca finansiālās grūtībās, jo atbilstoši 2021. gada 11. janvāra VID audita lēmumam uzņēmumam tika veikts nodokļu uzrēķins 2,243 miljonu eiro apmērā. Nodokļu uzrēķina summu veidoja nokavējuma nauda un soda nauda 300% apmērā jeb kopumā 1,671 miljonu eiro un nodokļu pamatsumma 572 400 eiro apmērā.

2022. gadā "Reho" nodrošināja 291 darbavietu.

Šogad 27. martā, pēc "Firmas.lv" datiem, "Reho" bija VID administrēto nodokļu parāds 2,796 miljonu eiro apmērā.

"Reho" reģistrēta 1991. gadā, un tās pamatkapitāls ir 2840 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Jānis Lasmanis.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu