ASV aizsardzības ministrs: Latvija kā viena no lielākajām militārās palīdzības sniedzējām Ukrainai ir paraugs citiem

LETA
Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece darba vizītē ASV tiekas ar ASV aizsardzības sekretāru Loidu Ostinu.
Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece darba vizītē ASV tiekas ar ASV aizsardzības sekretāru Loidu Ostinu. Foto: Aizsardzības ministrija/Facebook.com

Latvija ir paraugs citām valstīm, jo tā ir viena no lielākajām militārās palīdzības sniedzējām Ukrainai, salīdzinot ar mūsu valsts ekonomikas apmēru, tikšanās laikā ar Latvijas kolēģi Ināru Mūrnieci (NA) sacīja ASV aizsardzības sekretārs Loids Ostins.

Ceturtdien Pentagonā pārrunājot drošības situāciju reģionā un Ukrainā, abas amatpersonas bija vienisprātis, ka Krievijas brutālais karš Ukrainā atstās globālas un tālejošas sekas, norāda Latvijas Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

"Latvija un ASV turpinās sniegt Ukrainai visu iespējamo atbalstu, lai sekmētu Ukrainas uzvaru cīņā ar Krieviju par savu valsti un tiesībām pašiem lemt savu nākotni.

Mēs nedrīkstam pieļaut, ka starptautiskā sabiedrība pierod pie kara Ukrainā un iestājas nogurums no šī kara.

Visas demokrātiskās pasaules interesēs ir panākt pilnīgu Ukrainas uzvaru un Krievijas sakāvi, jo tikai tas ļaus ilgtermiņā atjaunot noteikumos balstītu pasaules kārtību un nodrošinās ilgtermiņa mieru mūsu pasaules daļā," uzsvēra aizsardzības ministre.

Ostins tikšanās laikā pauda atzinību par Latvijas līderību, sniedzot nozīmīgu atbalstu Ukrainai un atzīmēja, ka Latvija ir paraugs citām valstīm, jo ir viena no lielākajām militārās palīdzības sniedzējām Ukrainai, salīdzinot ar mūsu valsts ekonomikas apmēru.

Pārrunājot reģionālos drošības izaicinājumus, aizsardzības ministre informēja ASV kolēģi par Latvijas prioritātēm un jau paveikto aizsardzības jomā, tai skaitā, valsts aizsardzības dienesta ieviešanā, uzsverot, ka šī gada jūlijā dienestu sāks pirmie brīvprātīgie valsts aizsardzības dienesta karavīri.

Mūrniece uzsvērusi, ka Latvija ne tikai ir ieguldījusi vairāk nekā 1% no IKP militārajam atbalstam Ukrainai, bet kopumā šogad aizsardzībai valsts budžetā paredzēti 2,3% no IKP.

"Latvija turpina straujiem soļiem virzīties uz priekšu, lai stiprinātu mūsu bruņoto spēku militārās spējas.

Esam noslēguma posmā, lai parakstītu līgumu ar ASV par krasta aizsardzības sistēmu iegādi, pēc tam, kad būs saņemts apstiprinājums no ASV Kongresa.

Patiess prieks, ka Latvijas pusē šobrīd esam pabeiguši darbu pie visas dokumentācijas, kas nepieciešama raķešu artilērijas sistēmu "Himars" iegādei. Nākošais solis šobrīd ir paša līguma sagatavošana un parakstīšana," paudusi aizsardzības ministre.

Mūrniece arī uzsvērusi nepieciešamību pēc lielākas NATO iesaistes Baltijas gaisa telpas aizsardzībā un informēja par nodomu stiprināt Latvijas pretgaisa aizsardzības spējas, tuvākajā laikā iegādājoties vidēja rādiusa darbības pretgaisa aizsardzības sistēmas.

ASV aizsardzības sekretārs izteicis atzinību Latvijai par ieguldījumu tās aizsardzības spēju stiprināšanā un uzsvēris, ka šīs investīcijas ir ļoti svarīgas gan Latvijas drošībai, gan NATO kolektīvajai aizsardzībai un atturēšanai.

Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja arī ASV un Latvijas prioritātes šovasar gaidāmajā NATO samitā Viļņā, kā arī iespējas attīstīt militārās industrijas sadarbību, kā arī stiprināt sadarbību Sēlijas poligona veidošanā.

Mūrniece uzsvērusi, ka ASV ir Latvijas nozīmīgākais stratēģiskais partneris un tuvs draugs, kurus vieno izpratne par fundamentālām vērtībām un nepieciešamību tās aizstāvēt.

Jau ziņots, ka aizsardzības ministre Ināra Mūrniece darba vizītē no 13. aprīļa līdz 15. aprīlim apmeklē ASV, kur Vašingtonā tiksies ar augstākajām ASV aizsardzības nozares amatpersonām.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu