Saistībā ar avāriju, kurā gāja bojā NMPD darbinieks, plāno izmaksāt 124 788 eiro kompensācijas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
NMPD auto. Ilustratīvs attēls.
NMPD auto. Ilustratīvs attēls. Foto: Dmitrijs Suļžics_F64

Valdība 18. aprīlī plāno lemt par kopumā 124 788 eiro piešķiršanu Veselības ministrijai (VM), lai izmaksātu kompensācijas saistībā ar avāriju, kurā gāja bojā viens un cieta vēl viens Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieks, liecina VM iesniegtie dokumenti valdībai.

Pērnā gada vasarā uz Vidzemes šosejas, Smiltenes novada Launkalnes pagastā, saskrējās NMPD ekipāža un smagā automašīna, kā rezultātā gāja bojā viens cilvēks. Traģiskais notikums notika, transportējot pacientu uz slimnīcu Rīgā, jo viņam bija nepieciešama palīdzība akūtas saslimšanas dēļ.

Pacients avārijā necieta, savukārt negadījuma vietā gāja bojā NMPD brigādes mediķis, bet otrs mediķis un operatīvā transportlīdzekļa vadītājs tika nogādāts slimnīcā.

Rīkojuma projekts paredz no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt VM 124 788 eiro, lai nodrošinātu vienreizēju pabalstu izmaksu saistībā ar NMPD darbinieka nāvi un saistībā ar "sakropļojuma veselības bojājumiem".

Bojā gājušā NMPD darbinieka radiniekiem plānots izmaksāt vienreizēju kompensāciju 99 215 eiro apmērā, savukārt traumas guvušajam darbiniekam plānots izmaksāt kompensāciju 25 573 eiro apmērā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu