Okupantu raķetes triecienā izpostīts Kupjanskas muzejs, nogalinot divus cilvēkus

Ziņa papildināta
LETA
Okupantu raķetes triecienā izpostīts Kupjanskas muzejs.
Okupantu raķetes triecienā izpostīts Kupjanskas muzejs. Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas izšauta raķete otrdien Harkivas apgabala Kupjanskā trāpījusi muzeja ēkai, nogalinot divus cilvēkus, pavēstīja Harkivas apgabala administrācijas vadītājs Olehs Siņehubovs.

Sākotnēji tika ziņots, ka Krievijas raķešu triecienā nogalināts viens cilvēks - muzeja darbiniece -, tomēr, glābējiem turpinot novākt drupas, atrasts vēl vienas sievietes līķis.

Krievijas raķetes S-300 sagrautās Kupjanskas muzeja drupās "glābēji atrada otras sievietes līķi. No sirds izsaku līdzjūtību šī Krievijas terorakta upuru tuviniekiem", platformā "Telegram" apliecināja apgabala vadītājs.

Ukrainas iekšlietu ministrs Ihors Klimenko paziņoja, ka meklēšanas darbi ir pabeigti.

Muzeja izpostīšana Krievijas raķešu triecienā ir kārtējais apliecinājums, ka Krievija grib iznīcināt Ukrainas kultūru un cilvēkus, savukārt "Telegram" norādīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Kupjanska, pilsētas centrs, novadpētniecības muzejs. Valsts terorists dara visu, lai mūs iznīcinātu pilnībā - mūsu vēsturi, mūsu kultūru, mūsu cilvēkus, ar absolūti barbariskām metodēm nogalinot ukraiņus," pavēstīja Zelenskis. "Mums nav tiesību par to aizmirst ne sekundi. Mums ir jāatbild, un mēs atbildēsim."

Kā brīdināja Siņehubovs, ir samērā liela varbūtība, ka pret Harkivas pilsētu un apgabala apdzīvotajām vietām tiks veikti jauni raķešu triecieni. Viņš aicina neignorēt trauksmes signālus un uzturēties patvertnēs.

Līdzās muzeja ēkai, kur trāpīja Krievijas raķete S-300, nav nekādu militāru objektu, norādīja apgabala vadītājs.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu