Taivāna ikgadējos manevros gatavosies Ķīnas blokādes novēršanai

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Taivānas armija ikgadējos manevros jūlijā atstrādās karakuģu pārtveršanu un cīņu pret Ķīnas blokādi, trešdien pavēstīja Taivānas Aizsardzības ministrija.

Ikgadējo manevru "Han Kuang" ("Haņu slava") ietvaros jau maijā notiks kibermanevri, atstrādājot cīņu pret ienaidnieka iebrukumu Taivānā, savukārt jūlijā notiks mācības, kurās tiks izmantota arī kaujas munīcija, norādīja ministrija.

"Mūsu scenāriji ir balstīti ienaidnieka patlabanējos draudos iebrukt Taivānā un tā nesenajās militārajās mācībās ar agresīva spiediena vēršanu pret Taivānu," žurnālistiem sacīja ģenerālmajors Liņs Veņhuans, atbildot uz jautājumu, vai Ķīnas aviācijas bāzes kuģis "Shandong" bijis viens no faktoriem, kas ietekmējis šā gada scenārijus.

"Shandong" šomēnes bija iesaistīts Ķīnas manevros, kuru gaitā tika simulēti triecieni Taivānai un tās blokāde.

Jūlijā piecu dienu manevru gaitā tiks stiprinātas Taivānas spējas pārtvert Ķīnas karakuģus, sacīja Liņs.

Taivānas armija arī atstrādās "kopīgus pretblokādes pasākumus ārējos ūdensceļos, lai nodrošinātu jūras transporta ceļu drošību un vērstos pret ienaidnieka blokādi", viņš sacīja.

Jau pērn manevros "Han Kuang" Taivāna iekļāva mācības, kas gūtas no Krievijas iebrukuma Ukrainā, un plāno to darīt atkal, norādīja ministrija.

Taivāna un kontinentālā Ķīna tiek pārvaldītas atsevišķi, kopš 1949.gadā šajā salā patvērās pilsoņkarā sakautā Ķīnas Republikas nacionālistu valdība, bet komunistu ieņemtajā Ķīnas kontinentālajā daļā tika proklamēta Ķīnas Tautas Republika, kas joprojām uzskata Taivānu par savas teritorijas sastāvdaļu.

Taivāna pastāvīgi dzīvo Ķīnas iebrukuma draudu ēnā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu