ECB atkārtoti palielina bāzes procentlikmi

TVNET/LETA
Eiropas Centrālā banka (ECB).
Eiropas Centrālā banka (ECB). Foto: Ralph Orlowski

Eiropas Centrālā banka (ECB) ceturtdien nolēma paaugstināt galveno bāzes procentlikmi par 0,25 procentpunktiem līdz 3,75%.

ECB padomes sēdē Frankfurtē arī nolemts palielināt noguldījumu iespējas uz nakti likmi līdz 3,25% un aizdevumu iespējas uz nakti likmi līdz 4%. Arī abas šīs likmes palielinātas par 0,25 procentpunktiem.

Jaunās likmes būs spēkā no 10.maija.

Procentlikmes ECB padome palielinājusi septīto sanāksmi pēc kārtas. Trīs iepriekšējās sanāksmēs tās tika palielinātas par 0,5 procentpunktiem.

Pēc sanāksmes publiskotajā paziņojumā padome norāda, ka "inflācijas perspektīva joprojām pārlieku ilgi saglabājas pārāk augsta".

"Kopējā inflācija pēdējo mēnešu laikā pazeminājusies, bet pamatā esošais cenu spiediens joprojām ir spēcīgs," konstatē ECB padome.

Tā vērš uzmanību, ka "vienlaikus vērojama iepriekšējo procentlikmju paaugstinājumu spēcīga transmisija uz eirozonas finansēšanas un monetārajiem nosacījumiem, bet transmisijas uz reālo tautsaimniecību laika nobīde un intensitāte joprojām ir neskaidra".

"Padomes turpmākie lēmumi nodrošinās, ka monetārās politikas procentlikmes tiks noteiktas pietiekami ierobežojošā līmenī, lai savlaicīgi panāktu inflācijas atbilstību 2% vidējā termiņa mērķrādītājam, un tiks noturētas šajā līmenī tik ilgi, kamēr tas būs nepieciešams," uzsvērts paziņojumā.

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu