FOTO ⟩ "Putins - kara noziedznieks". Pie Narvas pils piestiprināts iespaidīgs plakāts

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ilja Smirnov / Postimees

Krievijā esošajā Ivangorodā, kuru no Narvas šķir tikai upe, izvietots liels pret Igaunijas pilsētas promenādi pavērsts ekrāns, uz kura, domājams, tiks demonstrētas tā dēvētās Uzvaras dienas svinības.

Pie cietokšņa Ivangorodā paredzēts svētku koncerts.

Narvas mēre Katri Raika norādīja, ka pilsētnieki jau ir pamanījuši skatuves un ekrāna izvietošanu upes otrā krastā. Skatuves būvniecība turpinājusies nedēļu, pirms tam teritorijā izzāģējot krūmus.

Viņa situāciju salīdzināja ar Ziemeļkoreju, kur uz robežas Dienvidkorejas virzienā mikrofonos tiek izkliegta komunistiskā režīma propaganda.

"Narvas upe ir robeža starp divām pasaulēm, rietumiem un austrumiem. Tāda vieta ir ļoti pievilcīga kā skatuve priekšnesumiem," atzina Raika.

Savukārt Narvā pie Hermaņa pils karoga torņa otrdienas rītā Narvas muzejs izkāris pret Ivangorodu pavērstu lielu plakātu, uz kura redzams asinīm notašķīts Krievijas diktatora Vladimira Putina portrets un uzraksts angļu valodā "Putin War Criminal" ("Putins kara noziedznieks").

Plakāts būs labi redzams tiem, kuri apmeklēs svētku koncertu Ivangorodā.

Igaunijas Policijas un robežsardzes departaments informēja, ka otrdien uz tilta pāri Narvas upei tikušies Igaunijas un Krievijas robežsargi. Tikšanās notikusi pēc Krievijas robežsargu iniciatīvas, un tās laikā Krievijas pārstāvji pieprasījuši, lai plakāts no Narvas muzeja sienas tiktu noņemts.

Savukārt Igaunijas robežsargi atbildējuši, ka "tāds plakāts mūsu valstī nav aizliegts, mēs strādājam atbilstoši Igaunijas likumiem un Krievijas amatpersonām nav tiesību pieprasīt novākt plakātu".

Muzeja sociālajos tīklos publicētajām plakāta fotogrāfijām uz pils sienas ir pievienots īss komentārs "Te ir robeža!". Vēstījums atgādina, ka Krievijas sāktais karš Ukrainā ir kara noziegums.

Iepriekš Narvā pie kultūras nama uz asfalta parādījās uzraksts "Bērni", ko Raika gan raksturoja kā provokāciju.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu