Pk, 1.12.2023.

Ungārija draud bloķēt ES sankciju paketi pret Krieviju

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: AP/Scanpix

Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sijārto piektdien draudēja bloķēt jaunu Eiropas Savienības (ES) sankciju paketi pret Krieviju, nosodot Ungārijas lielākās bankas OTP iekļaušanu potenciālo sankciju mērķu sarakstā.

Kamēr OTP ir iekļauta Ukrainas sastādītajā Krievijas kara pret Ukrainu atbalstītāju sarakstā, Ungārijas valdiba nepiedalīsies sarunās par jauno sankciju paketi, sacīja Sijārto ES valstu ārlietu ministru sanāksmē Zviedrijā.

Sijārto nosauca par skandalozu to, ka Ukraina iekļāvusi OTP šajā sarakstā, lai gan banka nav pārkāpusi nekādus likumus.

Eiropas Komisija (EK) 5. maijā iesniedza ES dalībvalstīm priekšlikumus par 11. sankciju paketi pret Krieviju. To galvenais mērķis ir novērst jau noteikto sankciju apiešanu.

Šie priekšlikumi ietver arī tālākus tirdzniecības ierobežojumus, kas potenciāli var skart Ungārijas uzņēmumus.

ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels preses konferencē pēc ministru tikšanās atteicās komentēt Sijārto izteikumus. Borels apgalvoja, ka ministri neesot dzirdējuši Ungārijas kolēģi nākot klajā ar šiem izteikumiem.

Ungārija neuzskata sankcijas pret Krieviju par efektīvām.

Ukrainas Nacionālā aģentūra korupcijas novēršanai (NACP) maija sākumā iekļāva OTP kara atbalstītāju sarakstā, apsūdzot to terorisma atbalstīšanā. NACP paziņoja, ka pat pēc kara sākuma OTP ir viena no vadošajām bankām Krievijas finanšu pakalpojumu tirgū.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu