Teksta tiešraides arhīvs ⟩ Valsts prezidenta vēlēšanas: uzvar Edgars Rinkēvičs

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Valsts prezidenta amata kandidāti - ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (no kreisās), publiskās pārvaldības eksperte Elīna Pinto un uzņēmējs Uldis Pīlēns Saeimas ārkārtas sēdes laikā, kurā notiek Valsts prezidenta vēlēšanas.
Valsts prezidenta amata kandidāti - ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (no kreisās), publiskās pārvaldības eksperte Elīna Pinto un uzņēmējs Uldis Pīlēns Saeimas ārkārtas sēdes laikā, kurā notiek Valsts prezidenta vēlēšanas. Foto: Paula Čurkste/LETA

31. maijā no plkst. 9. notiek Saeimas ārkārtas sēde, kuras darba kārtībā ir Valsts prezidenta vēlēšanas. "Apollo.lv" piedāvā sekot līdzi teksta tiešraidei!

"Apvienotais saraksts" (AS) Valsts prezidenta amatam virza savu dibinātāju, uzņēmēju Uldi Pīlēnu, "Progresīvie" - publiskās pārvaldības eksperti Elīnu Pinto, bet "Jaunā vienotība" (JV) - ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV).

Satversme nosaka, ka Valsts prezidentu ievēlē, atklāti balsojot, ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļu balsu vairākumu. Par Valsts prezidentu var ievēlēt pilntiesīgu Latvijas pilsoni, kurš sasniedzis 40 gadu vecumu.

Latvijā prezidentam vairāk ir reprezentatīvas funkcijas, bet ietekme uz likumdošanu un izpildvaru ir limitēta, tomēr prezidents var iniciēt likumprojektus un viņam ir vērā ņemama loma valdību veidošanas laikā, nominējot premjera amata kandidātus.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu