Rinkēvičs iegādājies Latvijas obligācijas gandrīz 100 000 eiro vērtībā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Foto: Zane Bitere/LETA

Kā liecina ārlietu ministra Edgara Rinkēviča Valsts prezidenta amata pretendenta iesniegtā informācija, viņš ir iegādājies Latvijas Valsts kases krājobligācijas 99 700 eiro vērtībā. 

Salīdzinājumā ar viņa par 2022. gadu iesniegto deklarāciju par līdzīgu summu ir samazinājušies Valsts prezidenta amata pretendenta bezskaidrās naudas uzkrājumi. Pērn politiķa bezskaidrās naudas uzkrājumi bija ap 342 500 eiro, bet tagad tie ir ap 241 000 eiro.

Rinkēvičs uzkrājis arī 1400 eiro skaidrā naudā.

Valsts prezidenta amata kandidātam pieder divi dzīvokļi - viens Rīgā un viens Jūrmalā.

Jau vēstīts, ka "Progresīvo" virzītā Valsts prezidenta amata kandidāte, publiskās pārvaldības eksperte Elīna Pinto deklarējusi ap 217 000 eiro hipotekāro kredītu.

Pinto kā Valsts prezidenta amata kandidātes sniegtā informācija liecina, ka viņai Luksemburgā kopā ar laulāto pieder māja un zeme, kā arī dzīvoklis un zeme Engures novadā.

Pinto uzkrājusi 12 000 eiro. Valsts prezidenta amata kandidātei arī pieder 2011. gada izlaiduma motorolleris "Vespa". Šī deklarācija nesniedz ieskatu, kādi bijuši personas ienākumi pēdējos gados.

Pinto ir Eiropas Komisijas pārstāvniecības Luksemburgā komunikācijas un partnerību vadītāja un biedrības "Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai" valdes locekle. Viņa kā dzīvesvietas deklarējusi gan Luksemburgu, gan Engures novadu.

Kā ziņots, "Apvienotā saraksta" virzītajam Valsts prezidenta amata kandidātam Uldim Pīlēnam pieder uzņēmumu akcijas ap 5,56 miljonu eiro nominālvērtībā, liecina informācija, kuru viņš iesniedzis līdz ar pieteikumu kandidēt uz Valsts prezidenta amatu.

Pīlēna kā Valsts prezidenta kandidāta iesniegtā informācija liecina, ka uzņēmējam pieder akcijas "UPB" ap 5,24 miljonu nominālvērtībā un akcijas par 320 000 eiro "Ola Foundation".

Pīlēns aizdevis ap 4,14 miljonus eiro.

Valsts prezidenta kandidātam pieder vai valdījumā ir divi dzīvokļi Rīgā. Bezskaidrās naudas uzkrājumi viņam veido ap 47 000 eiro, bet skaidrā naudā uzkrāti 3000 eiro un 1000 dolāru.

Pīlēns ir padomes priekšsēdētājs AS "Ola Foundation", "UPB", "MB Betons", kā arī pārstāvēts biedrību "Apvienotais Latvijas saraksts" un "Klubs V-10" izpildinstitūcijās.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu