Pīlēns savas "UPB" daļas gatavs pārdot arī tad, ja nekļūs par prezidentu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Uldis Pīlēns.
Uldis Pīlēns. Foto: Evija Trifanova/LETA

Uzņēmējs Uldis Pīlēns ir apņēmies pārdot savas daļas AS "UPB" arī tad, ja netiks ievēlēts Valsts prezidenta amatā, Valts prezidenta amata kandidāts atklāja intervijā Latvijas Televīzijai.

Pīlēns ir viens no trim Valsts prezidenta amata kandidātiem, kuru uz vēlēšanām virza "Apvienotais saraksts".

"Jaunā vienotība" amatam virza ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV), bet "Progresīvie" - publiskās pārvaldības eksperti Elīnu Pinto.

Valdošās koalīcijas partiju nespēja vienoties par vienu kandidātu ir radījusi saspīlējumu starp politiskajiem spēkiem.

Pīlēns intervijā stāstīja, ka pašlaik notiek sarunas par viņa daļu pārdošanu "UPB". Pirmās sarunas notiekot ar esošajiem akcionāriem, kuriem ir pirmpirkuma tiesības, bet interese kopumā esot gana liela.

Pirms vairākiem gadiem "UPB" novērtēts par 91 miljonu eiro. Pašlaik Pīlēnam piederot trešdaļa uzņēmuma.

Taujāts, vai attiecīgi sanāk, ka viņš tirgo savu daļu par aptuveni 30 miljoniem eiro, Pilēns daļēji piekrita, gan uzsverot, ka pašlaik notiek jaunas sarunas un veikti jauni vērtējumi par cenu, lai nonāktu pie abām pusēm pieņemama risinājuma.

Viņa skatījumā, "UPB" pēdējos gados varētu būt kļuvis tikai vērtīgāks.

Pīlēns uzsvēra, ka pārdos savas uzņēmuma daļas arī tad, ja nekļūs par Valsts prezidentu, jo ir iegājis politikā.

Viņš atzina, ka gadījumā, ja tiks ievēlēs, tad līdz amatā stāšanās brīdim darījums par "UPB" pārdošanu pabeigts vēl nebūs, bet būšot izdarīts viss nepieciešamais, lai būtu skaidrs, ka darījums ir neatgriezenisks.

Kā liecina "firmas.lv" dati, 2021. gadā "UPB" apgrozījums bijis 207,7 miljoni eiro, bet peļņa 5,9 miljoni eiro, savukārt par 2022. gadu dati vēl nav sniegti. Bez Pīlēna kā "UPB" patiesie labuma guvēji norādīti arī Māris un Madara Mori.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu