"Stabilitātei" varētu neatbalstīt nevienu prezidenta kandidātu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Politiskās partijas "Stabilitātei!" valdes loceklis Aleksejs Rosļikovs.
Politiskās partijas "Stabilitātei!" valdes loceklis Aleksejs Rosļikovs. Foto: Edijs Pālens/LETA

Pastāv liela varbūtība, ka partija "Stabilitātei" prezidenta vēlēšanās neatbalstīs nevienu kandidātu,  sacīja Saeimas "Stabilitātei" frakcijas priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs.

Viņš atzīmēja, ka "Stabilitātei" pirmdien plkst. 16 tiksies ar "Apvienotā saraksta" prezidenta amata kandidātu, politiskās apvienības dibinātāju, uzņēmēju un arhitektu Uldi Pīlēnu.

Taujāts, kāpēc "Stabilitātei" neaicina uz tikšanos pārējos divus kandidātus, politiķis skaidroja, ka ar "Jaunās vienotības" kandidātu, līdzšinējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV) grūti sarunāties, jo "Jaunās vienotības" frakcija uzskata "Stabilitāti" par partiju, kas ir ārpus komunikācijas loka.

"Mēs taču neiesim pie "Jaunās vienotības" ubagot! Ja "Jaunajai vienotībai" šķiet, ka tā prezidenta vēlēšanās var tikt galā pati, droši," sacīja Rosļikovs.

Savukārt, runājot par partijas "Progresīvie" kandidāti, publiskās pārvaldības eksperti Elīnu Pinto, Saeimas "Stabilitātei" frakcijas priekšsēdētājs pauda atzinīgus vārdus - viņa esot profesionāle ar lielu jaudu, taču šajās vēlēšanās viņai neesot praktiski nekādu izredžu uzvarēt.

Tāpēc "Stabilitātei" nolēmusi uzklausīt Pīlēnu un, iespējams, atdot balsis par viņu, taču patlaban partijai izteiktu simpātiju pret vienu vai otru kandidātu neesot.

Jautāts, vai pēc prezidenta vēlēšanām varētu mainīties valdības sastāvs, politiķis atzīmēja, ka "Stabilitātei" vienmēr uzsvērusi - prezidentu mainīt maiņas pēc nav jēgas.

Ja parādīsies prezidents, kurš iestāsies par visiem Latvijas iedzīvotājiem un būs spējīgs runāt par koalīcijas trūkumiem un vājajām vietām, kuru ir pietiekami daudz, "Stabilitātei" tādu atbalstītu.

"Mēs redzam, ka trim partijām - "Apvienotajam sarakstam", Nacionālajai apvienībai un "Jaunajai vienotībai" - ir diezgan sarežģīti sadzīvot.

Protams, mēs gribam redzēt tādu prezidentu, kurš nominētu citu un vairāk spējīgāku premjeru par pašreizējo Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV)," norādīja Rosļikovs.

Jau vēstīts, ka maija pēdējā dienā gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām ir izvirzīti trīs kandidāti - koalīcijā ietilpstošā "Apvienotā saraksta" dibinātājs, uzņēmējs Pīlēns, premjera partijas "Jaunā vienotība" biedrs, ārlietu ministrs Rinkēvičs un opozīcijas partijas "Progresīvie" izraudzītā publiskās pārvaldības eksperte Pinto.

Trešais koalīcijas partneris - NA - bija plānojis Valsts prezidenta amatam virzīt pašreizējo prezidentu Egilu Levitu, bet Levits no kandidēšanas atteicās, redzot, ka viņa ievēlēšanai koalīcijas balsu nepietiks.

Koalīcijas politiķi pašlaik neredz iespēju vienoties par vienu kandidātu uz Valsts prezidenta vēlēšanu pirmo kārtu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu