Skandāls Ziemeļvalstu pieņemšanā: režisore Ilze Burkovska-Jakobsena un Ogres mērs Egils Helmanis aplej viens otru ar vīnu

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: New Africa/Shutterstock

Ziemeļvalstu vēstniecības Latvijā, Islandes vēstniecība Somijā un Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā 30. maijā Doma baznīcas iekšpagalmā rīkoja tradicionālās apvienotās Ziemeļvalstu Nacionālo dienu svinības. Pieņemšanas laikā notika starpgadījums – aculiecinieki stāsta, ka pazīstama filmu režisore ar vīnu aplējusi pazīstamu pašvaldības vadītāju, kurš savukārt dzinies viņai pakaļ un ar vīnu aplējis arī viņu.

Tviterī runā, ka notikuma dalībnieki ir Latvijā pazīstamas personas.

"Apollo.lv" izdevās uz karstām pēdām uzzināt kāda aculiecinieka stāstu par redzēto.

"Piecu Ziemeļvalstu kopējs pasākums (par godu viņu nacionālajiem svētkiem) Doma baznīcas iekšpagalmā, uz kuru jau uz pašu sākumu ierodas Ogres mērs Helmanis ar kādu kundzi vai kundze ar Helmani, - neviens tā arī nesaprata, kurš no viņiem tika uzaicināts. Pasākums ar ielūgumiem. Helmanis ar kādu kompāniju stāvēja ap galdu pasākuma nomalē. Ārtelpas, dzīvā mūzika, vīns un uzkodas. Stundu pēc sākuma es un citi pasākuma viesi pamanījām dusmīgu Helmani skrienot ārā no pasākuma, vīnam no galvas pilot uz viņa gaiši zilā uzvalciņa. Tobrīd iedomājos, ka galvu vīna glāzē grūti izmērcēt, bet dažādi negadījumi gadās. Tad no tuvāk stāvošajiem sāka nākt ziņas, ka kāda sieviete viņam vīna glāzi izlējusi uz galvas, - viņš skrējis pakaļ un izlējis viņai virsū pudeli, pēc tam no pasākuma aizgājis. Notikums nav dokumentēts foto/video."

"Varonīgā sieviete, kas izpildīja vīna rituālu", pat nedomā slēpties. Režisore Ilze Burkovska-Jakobsena atzīst: tā bija viņa. Un jā, tas bija Helmanis. Reaģēju spontāni, saka Ilze.

Tviteris režisores spontāno izgājienu spontāni uzņem ar stāvovācijām.

Apollo.lv izdevās runāt ar Ilzi Burkovsku-Jakobsenu īsi pēc notikuma - turpinājums sekos. 

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu